środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Marketu budowlanego na Żuławskiej nie ma. A minęło 6 lat

2014-03-24 07:05:00 (ost. akt: 2014-03-23 17:50:52)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Na terenie w pobliżu skrzyżowania ul. Żuławskiej i Warszawskiej miał powstać market budowlany, ale już szósty rok z rzędu nic się nie dzieje. Miasto może nałożyć na właściciela działki kary za brak inwestycji.

Od co najmniej dwóch lat, przy skrzyżowaniu ulic Żuławskiej i Warszawskiej powinien stać duży market budowlany. Gdy w 2008 roku inwestorzy kupowali od miasta działkę, mówiło się o OBI. Market z galerią handlową i parkingiem miał zajmować ponad 5 ha (łącznie z terenem kupionym od prywatnego właściciela). Już szósty rok w tym miejscu nic się nie dzieje. Ostatnio, przypomniał o tym prezydent Jerzy Wilk podczas spotkania z mieszkańcami Zawodzia.

Prezydent zapowiedział, iż nie pozwoli na to, żeby ta działka dłużej stała pusta. Jego "argumentem" w rozmowach z obecnymi jej właścicielami są zapisy w umowie kupna ziemi: w sierpniu 2008 r. inwestor zobowiązywał się, że budowa centrum handlowego rozpocznie się w ciągu dwóch lat, a zakończy - najpóźniej po czterech latach.

— Inwestorzy mieszkają w Londynie, ale szybko przylecieli do Elbląga, gdy dowiedzieli się, że mogą być obciążeni karami w wysokości 200 tysięcy zł rocznie — opowiadał Jerzy Wilk.
Prezydent dał właścicielom działki czas do czerwca. — Potem, jeżeli nie chcą płacić kar, mają dwa wyjścia: albo na placu przy ul. Żuławskiej pojawią się ekipy budowlane, albo sprzedadzą działkę firmie, która od razu ruszy z robotami — poinformował.

Przypominamy, że zgodnie miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przy ul. Żuławskiej może powstać obiekt handlowy o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych, z wyłączeniem jednak branży spożywczej. gogŹródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A1 #1357387 | 178.37.*.* 24 mar 2014 10:35

    "Chore" to OBI, kupę kasy mogą zarobić, bo zapotrzebowanie w Elblągu jest na budowlany market, a poważnej konkurencji nie ma.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. henio #1357255 | 81.219.*.* 24 mar 2014 07:50

    Dobrze ze prezydent zauwazył ze Elblag nie ma markietu budowlanego ,bo Nomi to bajzel i tak trzeba po wszystko jezdzic do Gdanska ,to tragedia dla Elblaga i okolic ze nic u nas nie ma .

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz