Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

W kawiarence o podręczniku do historii

2014-03-24 10:51:58 (ost. akt: 2014-03-24 10:58:45)
Spotkanie odbędzie się w budynku Gimnazjum elbląskiego

Spotkanie odbędzie się w budynku Gimnazjum elbląskiego

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i elbląski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego zapraszają na kolejne spotkanie w Kawiarence Historycznej Clio. W najbliższy wtorek rozmowa będzie o podręcznikach do historii regionalnej, a gościem spotkania - dr Elżbieta Paprocka.


— Spotkanie nazwane "Podręcznik od kuchni" będzie poświęcone specyfice pracy nad podręcznikiem do historii i połączone z prezentacją fragmentów przygotowywanego do druku podręcznika do historii Elbląga dla szkół ponadgimnazjalnych — zapowiada Tomasz Gliniecki z Muzeum Arechologiczno-Historycznego w Elblągu. — Koncepcja opublikowania książek do nauki historii miasta wyszła ze strony Fundacji Elbląg. Wcześniej ukazały się materiały dla przedszkoli oraz podręcznik dla gimnazjum. Kolejny podręcznik, tym razem dla szkół ponadgimnazjalnych, przygotowuje Stowarzyszenie "Jagiellończyk", działające przy II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.

Autorką podręcznika jest Elżbieta Paprocka, nauczycielka, rzeczoznawca historii Ministerstwa Edukacji Narodowej, laureatka ogólnopolskiego konkursu na najlepszy program nauczania historii. Przy pracy nad podręcznikiem wykorzystała doświadczenie w pracy redakcyjnej, które zdobyła w wiodącym wydawnictwie edukacyjnym.


Spotkanie w kawiarence odbędzie się we wtorek, w budynku Gimnazjum elbląskiego muzeum przy Bulwarze Zugmunta Augusta 11, wejście od strony ulicy Zamkowej. Początek o godz. 17.30. Wstęp wolny.
 

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB