Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Alarm bombowy w szpitalu przy Komeńskiego. Fałszywy

2014-03-25 11:17:18 (ost. akt: 2014-03-25 16:41:44)
Akcja policji i strażaków trwała ponad 2 godziny

Akcja policji i strażaków trwała ponad 2 godziny

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Około godz. 11 elbląscy policjanci otrzymali z Centrum Powiadamiania w Olsztynie informację o podejrzanym pakunku w szpitalu przy ulicy Komeńskiego. Ewakuowano pacjentów z przyszpitalnej przychodni.

— Dzwoniła starsza pani, która mówiła o niepokojącym pakunku, który ma znajdować się w Elbląskim Szpitalu Specjalistycznym z Przychodnią — mówi Jakub Sawicki z biura prasowego elbląskiej policji.

Personel i pacjenci, ci którzy mogli chodzić, opuścili szpital. W sumie ewakuowano 171 osób. Nie podjęto decyzji o ewakuacji pacjentów leżących. Na oddziałach szpitalnych przebywało około 250 osób. Ruch na ulicy Komeńskiego był wstrzymany. Policja zorganizowała objazdy. Na miejscu pracowali pirotechnicy.

Około godz. 13 służby zakończyły przeszukiwać budynek szpitala. Nie znaleziono ładunku wybuchowego. Alarm okazał się fałszywy. Sprawcy fałszywego alarmu, o ile zostanie on ujęty, grozić może do 8 lat więzienia.

Był to już drugi fałszywy alarm bombowy w ostatnim czasie w Elblągu. 20 marca anonimowy mężczyzna zadzwonił na policję, mówiąc, że ładunek wybuchowy został podłożony w budynku sądu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. polonista #1358192 | 78.88.*.* 25 mar 2014 11:47

    Ma się znajdować ? A kiedy będzie się znajdował ? :-D Człowieku, jeżeli kobieta zauważyła ten pakunek to oczywiste jest, że się on tam znajduje a nie dopiero ma się znajdować !!! Czy w Policja nadal stosuje zwroty rodem z Milicji i nadal zwraca się do pojedynczej osoby np: "wy", "obywatelu" oraz stosuje się zwroty "miał" "dokonał uderzenia w twarz policjanta wykonującego czynności służbowe"? Panie Sawicki a może pan nadal czuje się milicjantem i dlatego stosuje takie dziwaczne zwroty ? :-D

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)