Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Fałszywy alarm bombowy w szpitalu wojewódzkim

2014-03-27 07:12:51 (ost. akt: 2014-03-27 09:52:23)

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

Dzisiaj w nocy (26/27 marca), około godz. 1.30 nieznana osoba zadzwoniła pod numer 112 z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu — informuje Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Akcja przeszukania szpitala w poszukiwaniu ładunku wybuchowego trwała około 2,5 godziny. Nie zarządzono ewakuacji personelu i pacjentów. Alarm okazał się fałszywy.

— W momencie, gdy otrzymaliśmy od policji informację o alarmie bombowym, w szpitalu przebywało 541 pacjentów (w tym 21 na intensywnej terapii i intensywnej terapii noworodka) oraz około 200 osób personelu. Na miejscu natychmiast pojawiła się też dyrekcja szpitala oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo obiektu. Nasz personel w asyście policjantów i strażaków przeszukał wszystkie oddziały. Ze względu na nocną porę, sprawdzanie kolejnych pomieszczeń odbywało się maksymalnie dyskretnie i spokojnie, by nie wywołać wśród pacjentów niepotrzebnej paniki. Dokładne przeszukania trwały około 2 godzin, na szczęście nie dały podstaw do podjęcia decyzji o ewakuacji pacjentów. O godz. 4.30 alarm został odwołany — informuje Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu

Był to już trzeci fałszywy alarm bombowy w ostatnim czasie w Elblągu. 20 marca anonimowy mężczyzna zadzwonił na policję, mówiąc, że ładunek wybuchowy został podłożony w budynku sądu. Natomiast 25 marca starsza kobieta zadzwoniła pod nr 112 z informacją o podejrzanym pakunku w szpitalu przy ul. Komeńskiego. Mówiła, że słyszała, jakby coś w nim "tykało". Sprawczyni tego fałszywego alarmu została zatrzymana.

— Za wywołanie takiego alarmu grozi do 8 lat — dodaje asp. Krzysztof Nowacki.
sw,daw

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Antyterrorek #1360173 | 79.188.*.* 27 mar 2014 12:24

    Jakim trzeba być debilem, wywołując takie akcje. Proponuję 100 batów na gołą d..ę w miejscu publicznym np. na środku rynku. I koniecznie pokazać gębę żartownisia, niech się wstydzi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz