Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

W lidze tenisa zmiana lidera

2014-04-03 15:07:02 (ost. akt: 2014-04-03 13:41:09)

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

Sporo działo się ostatnio w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pierwszą przegraną od początku istnienia ligi zanotowała drużyna Old Masters, a ich pogromcami okazali się Powiślanie. To sprawiło, że dotychczasowy lider spadł na drugie miejsce w tabeli.

Drużyny uczestniczące w rozgrywkach ligi amatorskiej tenisa stołowego mają za sobą kolejną serię gier. Tym razem w grupie finałowej rozegranych zostało aż siedem spotkań, które przyniosły przetasowania w tabeli. Pierwszej w historii rozgrywek porażki doznała drużyna Old Masters, która przegrała 2:3 z Powiślanami. Wprawdzie dotychczasowy lider porażkę powetował sobie w kolejnym pojedynku, wygranym 3:2 z Ja-Ro Zatorze, ale to nie wystarczyło by zachować pierwsze miejsce w tabeli. Na fotel lidera awansowała właśnie ekipa Ja-Ro Zatorze, która wprawdzie doznała jednej porażki, ale dwa kolejne mecze rozstrzygnęła już na swoją korzyść, nie tracąc przy tym ani jednego seta. Zarówno mecz z Amatorami jak i z ESK Nestora zakończyły się wynikami po 3:0.

Największy skok punktowy zanotowali jednak Powiślanie. Najpierw pokonali 3:0 EKS Nestora, następnie sprawili niespodziankę, wygrywając 3:2 z Old Masters, a na koniec zainkasowali komplet punktów w pojedynku z Kamikaze. W tabeli grupy mistrzowskiej na prowadzeniu znajduje się zespół Ja-Ro Zatorze, który w sześciu meczach zgromadził 10 punktów. Takim samym dorobkiem może pochwalić się drugi w tabeli zespół Old Masters. Trzecią lokatę zajmują Powiślanie, zdobywcy do tej pory 8 punktów. Dwie kolejne drużyny, Kamikaze i ESK Nestora, zdobyły do tej pory po 2 punkty, a tabelę grupy mistrzowskiej, z zerowym dorobkiem punktowym, zamykają Amatorzy.

Wyniki grupy finałowej:
Amatorzy – JaRo Zatorze 0:3 (0:9)
Amatorzy: Janusz Dombrowski, Jerzy Dombrowski
JaRo Zatorze: Roman Grudzień 1,5 pkt., Łukasz Susło 1,5 pkt.

ESK Nestora – Powiślanie 0:3 (0:9)
ESK Nestora: Józef Pyka, Sylwester Gliniecki, Tadeusz Piasecki
Powiślanie: Piotr Iwicki 1,5 pkt., Wojciech Dzierżko 1,5 pkt.

Old Masters – Powiślanie 2:3 (9:10)
Old Masters: Marcin Podkański 1,5 pkt., Lech Brzeski 0,5 pkt.
Powiślanie: Wojciech Dzierżko 2 pkt. Piotr Iwicki 1 pkt.,

JaRo Zatorze – Old Masters 2:3 (10:12)
JaRo Zatorze: Janusz Kriger 1 pkt., Łukasz Susło 0,5 pkt., Roman Grudzień 0,5 pkt.
Old Masters: Marcin Podkański 2 pkt., Lech Brzeski 1 pkt.

Kamikaze – Powiślanie 0:3 (0:9)
Kamikaze: Robert Maśliński, Robert Ziaja, Bartosz Rybczyński
Powiślanie: Bartosz Kępski 1,5 pkt., Piotr Iwicki 1,5 pkt.

Kamikaze – Old Masters 0:3 (0:9)
Kamikaze: Robert Maśliński, Robert Ziaja, Bartosz Rybczyński
Old Masters: Lech Brzeski 1,5 pkt., Marcin Podkański 1,5 pkt.

ESK Nestora – JaRo Zatorze 0:3 (0:9)
ESK Nestora: Sylwester Gliniecki, Bogusław Tadrowski, Tadeusz Piasecki
JaRo Zatorze: Łukasz Susło 1,5 pkt., Janusz Kriger 1 pkt., Roman Grudzień

Natomiast w grupie drużyn, które po rundzie zasadniczej znalazły się w dolnej połówce tabeli, rozegrano cztery mecze. Tu także nastąpiła zmiana na prowadzeniu. Dzięki dwóm wygranym pierwsze miejsce zajmują obecnie Młode Wilki, które w pierwszym pojedynku ograły 3:0 dotychczasowego lidera Lazurki, a następnie okazały się lepsze od ekipy Mlexer IV Kids wygrywając 3:1. Jedyne potknięcie zanotowały w spotkaniu z zespołem Koledzy sędziego. Po zaciętym i emocjonującym meczu lepsi okazali się rywale wygrywając 3:2

W tej grupie rozegrane zostało jeszcze jedno spotkanie w którym MW zmierzyło się z Mlexer IV Kids. Pojedynek okazał się jednostronnym widowiskiem, a niemal od początku do końca przy stole dominowali tenisiści zespołu MW. Po półtorej punktu zdobyli Henryk Wojciechowski i Paweł Dudek co pozwoliło w całym meczu odnieść zwycięstwo 3:0. W tabeli zespołów walczących o miejsca 7-12, z dorobkiem 8 punktów stawce przewodzą Młode Wilki. Taki sam dorobek mają drugie w tabeli Lazurki. Cztery oczka do tej pory zgromadził zespół MW, po dwa ekipy Koledzy Sędziego i Debiutanci, a tabelę zamyka z zerowym dorobkiem punktowym ekipa Mlexer IV Kids.

Wyniki grupy o miejsca 7-12:
Młode Wilki – Lazurki 3:0 (9:2)
Młode Wilki: Andrzej Geiger 1,5 pkt., Daniel Winiarski 1,5 pkt.
Lazurki: Paweł Gołębiewski, Jerzy Rosa

MW – Mlexer IV Kids 3:0 (9:1)
MW: Henryk Wojciechowski 1,5 pkt., Paweł Dudek 1,5 pkt., Mateusz Stęplewski
Mlexer IV Kids: Radosław Przeździecki, Damian Stęplewski

Koledzy sędziego – Młode Wilki 3:2 (10:10)
Koledzy sędziego: Artur Gromko 2 pkt., Marek Szyszka 1 pkt.
Młode Wilki: Daniel Winiarski 1,5 pkt., Andrzej Geiger 0,5 pkt

Młode Wilki – Mlexer IV Kids 3:1 (11:5)
Młode Wilki: Daniel Winiarski 2 pkt., Andrzej Geiger 1 pkt.
Mlexer IV Kids: Jakub Kowalski, Damian Stalewski.

Kolejne mecze Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego rozegrane zostaną we wtorek 8 kwietnia w sali tenisowej na lodowisku Helena. O godz. 18.00 Debiutanci zagrają z Kolegami Sędziego, a EKS Nestora z Powiślanami. Natomiast o godz. 19 odbędzie się tylko jedno spotkanie w którym Amatorzy zmierzą się z Powiślanami. Więcej informacji o rozgrywkach, tabele, terminarze, statystyki oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.
MOSiR

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB