Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Nie dla nich pierwsza czwórka. Start przegrał z Pogonią 22:29

2014-04-13 18:10:08 (ost. akt: 2014-04-13 20:25:59)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W trzecim i decydującym meczu o awansie do pierwszej czwórki piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały z Pogonią w Szczecinie 22:29 (14:15). To oznacza, że w dalszej części sezonu Start będzie walczył o miejsca 5-8.

Dla Startu niedzielny pojedynek w Szczecinie był najważniejszym w tym sezonie. Po dwóch meczach w play-off z Pogonią był remis 1-1 i do wyłonienia zwycięzcy tej konfrontacji potrzebny był trzeci pojedynek.

Niedzielne spotkanie w Szczecinie lepiej rozpoczęły gospodynie. Wynik otworzyła Katarzyna Duran, z karnego podwyższyła Agata Cebula, a po kontrze Katarzyna Sabała trafiła na 3:0.
Elblążanki dość szybko otrząsnęły się i zaczęły "gonić" wynik. W 7. min przegrywały już tylko 3:4. Po trafieniu Katarzyny Koniuszaniec był już remis 4:4, a po golu Kingi Grzyb po raz pierwszy w tym meczu wyszły na prowadzenie. W 15. min sędziowie z Lubina po raz drugi na ławkę odesłali Hannę Sądej, co siłą rzeczy w późniejszym czasie oznaczało dla niej zachowawczą grę. W sumie tylko w pierwszej połowie Start przez 10 minut musiał grać w osłabieniu.

Po przerwie elblążanki nie dawały za wygraną. W 38. min było już 18:15 dla Pogoni, a po kolejnym golu Moniki Stachowskiej o czas poprosił trener elblążanek Antoni Parecki. Mimo wielu wskazówek, szczecinianki nadal nadawały ton grze. Na 12 minut przed końcem było już 23:17 dla gospodyń i te, kontrolując przebieg wydarzeń na boisku, nie dały sobie odebrać zwycięstwa dającego im awans do półfinałów play-off. Wcześniej awans do pierwszej czwórki zapewniły sobie także MKS Selgros Lublin, Zagłębie Lubin i Vistal Gdynia. Start czeka teraz walka o miejsce 5-8. Na początek czeka je dwumecz z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Drugą parę tworzą Olimpia Beskid Nowy Sącz z Energą Koszalin. Pierwsze mecze odbędą się 26 kwietnia, a rewanże 3 maja. JK

Pogoń Baltica Szczecin – Start Elbląg 29:22 (15:14)
START: Sielicka, Kędzierska — Sądej 2, Waga 5, Cekała, Wolska 1, Jędrzejczyk 1, Szymańska, Aleksandrowicz 4, Karwecka, Jałoszewska, Zoria 2, Grzyb 3, Koniuszaniec 4. Kary: 10 min.
Najwięcej bramek dla Pogoni: Agova 8, Sabała i Stasiak po 5. Kary: 4 min