Derby regionu w IV lidze dla Olimpii II Elbląg. Wygrała z Zatoką Braniewo 3:1

2014-04-16 22:04:13(ost. akt: 2014-04-17 10:01:55)

Piłkarze Olimpii II Elbląg pokonali Zatokę Braniewo 3:1 w rozegranym w środę (16.04) awansem meczu 20. kolejki IV ligi.
Olimpia II do spotkania przystąpiła w najsilniejszym składzie z dziewięcioma zawodnikami z szerokiej kadry pierwszej drużyny. Od początku spotkania elblążanie przejęli inicjatywę i widać było, że bardzo chcą się zrewanżować za porażkę z pierwszej rundy w Braniewie (0:4). Goście z kolei zagęścili środek boiska i szukali okazji do zdobycia gola w kontrach. Ich akcje ofensywne przeważnie kończyły się przed polem karnym miejscowych.

Piłkarze Olimpii II atakowali bez przerwy, ale pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 30. min. Rafał Maciążek uderzył z narożnika pola karnego po długim rogu i Marcin Kondryszyn musiał wyjmować piłkę z siatki. Zatoka tuż przed przerwą mogła zdobyć gola. Strzał Kuby Szymanowskiego z rzutu wolnego z 22 metrów pewnie obronił Artur Jurgielewicz.

Zaraz po przerwie trener gospodarzy Stanisław Fijarczyk dokonał czterech zmian i jego zespół nadal przeważał. W Zatoce brakowało piłkarza, który wziąłby ciężar gry na siebie i pokierował poczynaniami ofensywnymi.

Losy spotkania rozstrzygnęły się między 65 a 68 minutą. Gospodarze w tym czasie zdobyli dwa gole, a ich autorem był Grzegorz Miecznik. Najpierw wykorzystał prostopadłe podania od Naoto Noguchiego, a później wykorzystując gapiostwo braniewskich obrońców umieścił piłkę w siatce z pola karnego.

Olimpia II kończyła mecz w dziesiątkę. Na kwadrans przed zakończeniem wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Szmydta tuż przed polem karnym sfaulował Jurgielewicz, za co otrzymał czerwoną kartkę. Jego miejsce w bramce zajął zawodnik z pola gry Jacek Czerniewski, który w doliczonym czasie gry przepuścił piłkę po strzale Szmydta i w ten sposób goście zdobyli honorowego gola.