Siedem złotych medali dla elblążan. Mistrzostwa województwa w boksie

2014-04-22 12:50:17(ost. akt: 2014-04-23 13:26:05)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W Elblągu w miniony weekend odbyły się mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego młodzików, kadetów oraz juniorów w boksie. Zobacz zdjęcia!
W mistrzostwach regionu wzięło udział ponad 40 zawodników z siedmiu klubów: Kontry i Tygrysa Elbląg, Zatoki Braniewo, Mazura Ełk, Gwardii Szczytno, Niedźwiedzia Kętrzyn i Juniora Świątki.

W rywalizacji kadetów spośród elblążan złote medale zdobyli Paweł Mazurowski (70 kg, Kontra) i Radosław Kawczak (Tygrys, +80 kg).

Aż pięciu pięściarzy z Elbląga stanęło na najwyższym stopniu podium w zmaganiach juniorów (rocz. 1996/97). Byli to: Paweł Król (49 kg), Norbert Wardziński (64 kg), Alan Konieczny (81 kg, wszyscy Kontra) oraz Łukasz Wójcik (69 kg) i Mateusz Cygański (91 kg, obaj Tygrys). Wszyscy zapewnili sobie prawo startu w mistrzostwach Polski juniorów w Nowej Dębie koło Rzeszowa (15-18 maja).

Najlepszą walkę turnieju stoczyli Alan Konieczny (Kontra) z Pawłem Mazurkiem (Tygrys) - wygrał ten pierwszy przez tko w III rundzie. Konieczny został także wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika. Wśród kadetów to wyróżnienie otrzymał Radosław Kawczak (Tygrys).