Piłkarskie derby Elbląga. Olimpia wygrała z Concordią 3:0

2014-04-27 13:51:58(ost. akt: 2014-04-27 19:03:36)

Piłkarskie derby Elbląga w II lidze zakończyły się wysokim zwycięstwem Olimpii 3:0. Zwycięstwem jak najbardziej zasłużonym i zbliżającym ją do miejsca w pierwszej ósemce.
Rekordowa liczba prawie 2000 kibiców przyszła w niedzielę na stadion przy ul. Agrykola, by obejrzeć starcie dwóch elbląskich II-ligowców. I nie zawiedli się, bo zobaczyli całkiem dobry mecz, zwłaszcza w wykonaniu piłkarzy Olimpii. Wygrali jak najbardziej zasłużenie, byli zespołem zdecydowanie lepszym i to we wszystkich elementach gry. Wykazali także większą determinację i walczyli na całym boisku.

Żółto-biało-niebiescy od samego początku, grając pressingiem, nie pozwalali Concordii zbytnio na rozgrywanie akcji. Sami odważnie atakowali, a na bramkę Concordii, która wystąpiła w roli gospodarza, strzelali: Tomasz Sedlewski, Kamil Graczyk i Tomasz Lewandowski. Piłka mijała światło bramki. W 28. min podopieczni trenera Jesusa Vicente Gimeneza byli blisko objęcia prowadzenia. Po rzucie rożnym, wykonywanym przez Shotaro Okadę, piłka trafiła w pole bramkowe pod nogi Adolfa Lopeza, ten uderzył, ale prosto w ręce bramkarza Hieronima Zocha. Jak się później okazało, była to jedyna sytuacja gospodarzy do zmiany wyniku w pierwszej połowie.
Do podstawowego składu Olimpii powrócił Anton Kołosow (poprzedni mecz z Siarką Tarnobrzeg, przegrany 0:1, rozpoczął na ławce rezerwowych). I to właśnie on był autorem pierwszej bramki. To był czwarty rzut rożny w tym meczu żółto-biało-niebieskich, dośrodkował Radoław Stępień, a Kołosow skierował piłkę do siatki.
To dodało Olimpii jeszcze więcej sił. Zaledwie siedem minut później było już 2:0. Po kolejnym stałym fragmencie gry zakotłowało pod bramką Concordii, głową strzelał Kołosow, a sytuację chciał ratować Carlos Garcia-Muno. Zrobił to tak niefortunnie, że piłka po raz drugi ugrzęzła w bramce.

Po przerwie, prowadząc 2:0, piłkarze Adama Borosa kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nadal nie pozwalali na zbyt wiele rywalowi. W 63. min z 18 metrów uderzył Kamil Graczyk, lecz piłka minęła światło bramki. Za chwilę zmienił go Rafał Leśniewski, a ten zdobył trzeciego gola dla Olimpii z rzutu karnego podyktowanego za faul na Kamilu Kopyckim.
Gospodarze chcieli koniecznie zdobyć honorowego gola. Byli blisko celu. Na pięć minut przed końcem, po dwójkowej akcji Manuela Pereza z Hectorem Ibanezem, ten ostatni przestrzelił z 12 metrów.

— Zwycięstwo na pewno cieszy, ale i też mam pretensje do swoich zawodników za pierwszą część meczu. Nie potrafiliśmy, stworzyć sobie groźniejszych sytuacji z gry, a jedynie po stałych fragmentach — powiedział po meczu trener Olimpii Adam Boros.
— Gratuluję sukcesu naszemu rywalowi. Olimpia wygrała zasłużenie. Chociaż jesteśmy w dolnych rejonach tabeli, to w każdym meczu będziemy walczyli o punkty — podsumował trener Concordii Jesus Vicente Gimenez.