Sobota, 21 września 2019. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Budżet obywatelski. Mamy do wydania 2,5 miliona

2014-04-28 15:00:20 (ost. akt: 2014-04-28 15:03:51)
10 miejsc postojowych przy ulicy Bażyńskiego to jedna z inwestycji, która powstała w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego

10 miejsc postojowych przy ulicy Bażyńskiego to jedna z inwestycji, która powstała w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Ruszyła trzecia edycja budżetu obywatelskiego. 
— Tym razem do wydania jest 2,5 miliona złotych: po 400 tys. zł na każdy okręg i 500 tys. zł — co jest nowością — na tzw. inicjatywę ogólnomiejską — poinformowała dzisiaj Marta Doroz, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji i Nadzoru elbląskiego ratusza.


Do skrzynek pocztowych elblążan docierają już formularze wniosków o ujęcie proponowanego zadania w przyszłorocznym budżecie. Wnioski są też dostępne na stronie:
www.budżetobywatelski.elblag.eu, a także — w wersji papierowej — w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego.

Swoje propozycje elblążanie mogą składać (w wersji papierowej i elektronicznej) do 13 czerwca. Lista możliwych do realizacji pomysłów mieszkańców ma być gotowa do 2 września.

Głosowanie — na dwie odrębne listy: przedsięwzięć związanych z konkretnym okręgiem wyborczym i inwestycji ponadlokalnych — będzie przeprowadzone w dniach od 22 września do 13 października.Lista wybranych przez mieszkańców zadań ma być gotowa do 24 października.


Przypominamy, że na zadania pierwszej edycji budżetu obywatelskiego głosowały 5164 osoby. Swój głos w drugiej edycji oddało aż 20 211 elblążan.


— W porównaniu z innymi miastami o podobnej liczbie mieszkańców, Elbląg jest absolutnym liderem — podkreślił dzisiaj Jerzy Wilk. — Przykładowo, w Olsztynie głosowało 10,4 tysiąca osób, w Koszalinie było 11 455 głosujących, a w Zielonej Górze - 11 tysięcy.
gog
Czytaj także: Budżet obywatelski w udoskonalonej formule

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #1385316 | 29 kwi 2014 15:25

    Byscie na ulicy krakusa 5 odnowili budynek i zrobili dziecia jakis maly plac zabaw tam jest tyle dzieci a nie maja gdzie sie pobawic.Jedynie jest postawiony trzepak kolo smietnika i tam maja sie bawic dzieci?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz