Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2014-05-02 14:13:34(ost. akt: 2014-05-02 14:17:58)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Gimnazjum w Godkowie było gospodarzem Finału Powiatowego Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, natomiast Finał Miejski Turnieju przeprowadzono w SOSW przy ul. Polnej w Elblągu. Najlepszymi drużynami turniejów okazały się drużyny ze: Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku oraz Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu.
Turnieje odbyły się w ciągu dwóch dni: 29 i 30 kwietnia w Godkowie i w Elblągu. Każdy z nich podzielony był na dwie kategorie wiekowe. Startowały bowiem drużyny uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Uczniowie musieli się zmierzyć z testem z przepisów ruchu drogowego, jazdą rowerem po miasteczku rowerowym, torem przeszkód oraz pomocą przedmedyczną. W turnieju powiatowym rozgrywanym w Godkowie w kategorii gimnazjalnej pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Pasłęku. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Gimnazjum w Milejewie, a na trzecim drużyna z Gimnazjum w Dobrym. Wśród szkół podstawowych laureatem została Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku. Drugie miejsce przyznano SP w Godkowie, a trzecie SP w Tolkmicku.

Elbląska rywalizacja w turnieju BRD przyniosła następujące wyniki. Tu na pierwszym miejscu znaleźli się uczniowie z elbląskiego Gimnazjum nr 10, kolejne miejsce przypadło dla zespołu z Gimnazjum nr 3 a trzeci byli uczniowie z Zespołu Szkół Pijarskich. Ich uczniowie zajęli także trzecie miejsce w rywalizacji szkół podstawowych. Drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 4 a pierwsze z SP 12.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy. Zwycięskie drużyny wystartują 14 i 15 maja w eliminacjach wojewódzkich które odbędą się w Elblągu i Godkowie.

Organizatorami turnieju było: Starostwo Powiatowe w Elblągu, Urząd Miejski w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Policja.