Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Pierwsze podsumowanie majówki

2014-05-04 11:07:29 (ost. akt: 2014-05-04 11:16:50)

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

— Policjanci z Elbląga od początku trwania długiego weekendu zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących — mówi asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. Rekordzista miał 1,72 promila.

— 39-letniego kierowcę, 30 kwietnia zatrzymał w Komorowie Żuławskim patrol ruchu drogowego. Wczoraj natomiast, prowadzone w mieście przez policjantów z drogówki kontrole ujawniły dwóch kolejnych kierowców siadających za kierownicę po alkoholu — mówi aspirant Nowacki.

Pierwszym okazał się 66-latek zatrzymany na ul. Fromborskiej, który miał 0,8 promila alkoholu w organizmie, drugim 21-latek kierujący oplem astrą. Ten, podczas kontroli na ul. Mazurskiej „wydmuchał” 0,54 promila. Wymienieni kierowcy odpowiedzą przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy.

— Natomiast umieszczenie w ośrodku wychowawczym to kara jaka może spotkać 16-letniego Marcina B. Dziś (4 maja) chwilę po północy został on zatrzymany przez patrol prewencji. 16-latek włamywał się do samochodów zaparkowanych w Elblągu przy ul. Zagonowej — dodaje asp. Krzysztof Nowacki.
Z vw golfa usiłował ukraść radio, a wcześniej z nissana primery, chcąc się dostać do wnętrza, wyciął trójkątną szybę. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku. 16-latek trafił już do Policyjnej Izby Dziecka w Gdańsku. Teraz odpowie za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym. Może mu grozić umieszczenie w ośrodku wychowawczym dla nieletnich.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB