Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Okradała staruszki

2014-05-04 11:57:26 (ost. akt: 2014-05-04 12:00:24)

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

Policjanci poszukują kobiety, która 2 maja odwiedziła mieszkania dwóch starszych osób i podając się za członka rodziny okradła te osoby. Jednocześnie przestrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań obcych osób, a także uleganie chęci łatwego zysku lub wymiany pieniędzy, kosztowności lub atrakcyjnej pożyczki. Sytuacje te kończą się zwykle składaniem zawiadomienia na policji, gdy osoba taka pada ofiara oszustwa.

— Oba zdarzenia miały miejsce w piątek 2 maja. Wtedy to mieszkanie 89-letniej staruszki odwiedziła nieznana kobieta. Podała się za dalsza krewną. Po krótkiej chwili 89-latka była już przekonana ze rozmawia ze swoją kuzynką. Od kobiety dostała nawet w „prezencie” bransoletkę z okazji zbliżających się 90 urodzin oraz 75 Euro. Gdy uwaga 89-latki została odwrócona, odwiedzająca ukradła z jej mieszkania 8 tys. złotych i... wyszła — mówi asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Druga sytuacja była bardzo podobna. W tym przypadku ofiarą oszustki padła 85 latka. Tu też prezentem była bransoletka i mniejsza kwota bo tylko 10 Euro. Kobieta „pożyczyła” natomiast od staruszki pierścionki, które ta miała na palcach, pod pozorem dorobienia u jubilera takich samych dla siebie. Jak nietrudno się domyślić wyszła z nimi z mieszkania i już nie wróciła.

Policjanci przestrzegają osoby przed takimi sytuacjami.
— Informujemy o tym przede wszystkim po to, by ostrzec osoby starsze oraz uczulić tych, którzy opiekują się takimi osobami. W razie zaistnienia podobnej sytuacji nie wpuszczajmy obcych do mieszkania. Warto także zadzwonić na numer alarmowy 997 i poinformować o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego — dodaje asp. Nowacki.
sw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB