Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Sportowy weekend z MOSiR

2014-05-09 15:04:45 (ost. akt: 2014-05-09 14:05:20)

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

Ciekawą propozycję na najbliższy weekend przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. W sobotę Bażantarnię opanują miłośnicy biegania na orientację, natomiast w niedzielę w sali IV LO przy siatce rywalizować będę fani badmintona.

W programie na najbliższy weekend, przygotowanym przez MOSiR, każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośników biegania czeka potrójna dawka emocji. W sobotę, tradycyjnie już odbędzie się kolejna runda z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegu na Orientację. Będzie to już ósma w tym sezonie możliwość biegania z mapą w ręku. Dodatkowo MOSiR wraz z Elbląskim Klubem Orienteeringu EKO Gryf zaplanowali na ten dzień XVI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Biegu na Orientację. By tego było mało, sobotnie zawody włączone zostały także w ogólnopolską akcję Polskiego Związku Orientacji Sportowej pn. „Cała Polska biega z mapą”.

W 21 miastach, od Szczecina po Zamość, tego samego dnia, o tej samej godzinie, będzie można spróbować swoich sił na prostych trasach biegu na orientację.

- Jest to już czwarta edycja tej ogólnopolskiej imprezy, a w tym roku zapowiada się, że będzie rekordowa, gdyż do wspólnego biegania włączyło się ponad 20 miast w całej Polsce, w tym także Elbląg - mówi Janusz Pająk, z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Dodatkowo miasta rywalizują między sobą. Zasady są proste, zwycięża miasto z najwyższą frekwencją podczas akcji. Dlatego zachęcamy mieszkańców by w sobotę odwiedzili Bażantarnię i przyłączyli się do wspólnego biegania.

VIII runda Grand Prix Elbląga w Biegu na Orientację odbędzie się w sobotę 10 maja o godz. 10.00. Zawodnicy rywalizować będą na trasie wyznaczonej w Parku Bażantarnia. Zbiórka tradycyjnie przy restauracji Myśliwska. Zgłoszenia przyjmowane będą w godzinach 9.15-9.45. Opłata startowa wynosi 5 złotych od dorosłego uczestnika.

Dzień później rywalizacja ze świeżego powietrza przeniesie się do sali sportowej. W hali IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza ponownie pod siatką rywalizować będą fani badmintona. Okazją do spotkania będą dwa wydarzenia: Grand Prix Elbląga Badmintonie, a także Amatorskie Mistrzostwa Elbląga w Badmintonie. Zawodnicy tradycyjnie rywalizować będą w grach singlowych, deblu oraz mikstach. Zgłoszenia przyjmowane będą w godzinach 8.00-8.45, natomiast pierwsze gry zaplanowano na godz. 9.00. Opłata startowa, zarówno w grand prix jak i mistrzostwach, wynosi 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych i podwójnych.

- Przed rozpoczęciem mistrzostw Elbląga dokonamy podsumowania całego cyklu grand prix w sezonie 2013/2014. Nasze rozgrywki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród elblążan. W tegorocznej edycji startowali gracze nie tylko z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, ale także z pomorskiego - kończy Janusz Pająk.

Więcej informacji o organizowanych imprezach, regulaminy, wyniki oraz terminarze można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.
MOSiR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB