Trzy bramki od odrobienia. Start przegrał z Energą w Koszalinie 27:30

2014-05-09 20:32:48(ost. akt: 2014-05-10 11:22:09)
Mecz z udziałem Startu Elbląg

Po pierwszym z dwóch meczów, które zadecydują o tym, kto ukończy superligę na piątym miejscu, bliżej sukcesu jest Energa AZS Koszalin. W piątek (09.05) pokonała przed własną publicznością Start Elbląg 30:27 (14:13).
Piątkowe spotkanie w Koszalinie miało bardzo wyrównany przebieg. Na tablicy wyników w sumie aż dziesięciokrotnie pojawiał się remis, pierwszy raz w 4. min, po tym jak do bramki gospodyń trafiła Katarzyna Koniuszaniec, ostatni w 41. min - 20:20. Start w całym meczu tylko dwukrotnie prowadził, w 21. min po golu Valerii Zorii 10:9 oraz w drugiej połowie 20:19.

Akademiczki między 40 a 43 minutą zdobyły cztery bramki z rzędu, chociaż grały nawet w osłabieniu. Na dodatek Izabela Czarna w tym czasie obroniła rzut karny. Elblążanki do końca spotkania goniły wynik, nawet czterokrotnie zbliżyły się na jedną bramkę, na dwie minuty przed końcem spotkania przegrywały tylko 27:28. Gospodynie wytrzymały tę wojnę nerwów, a na koniec zdobyły jeszcze dwie bramki z rzędu, zapewniając sobie trzybramkową przewagę przed rewanżem. W piłce ręcznej to niewiele.

Rewanż odbędzie się 17 maja w Elblągu. Zwycięzca dwumeczu zakończy ten sezon na piątym miejscu, przegrany na szóstym.