Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Comenius w szóstce

2014-05-12 18:03:30 (ost. akt: 2014-05-12 15:18:13)
Comenius w SP nr 6 w Elblągu

Comenius w SP nr 6 w Elblągu

Autor zdjęcia: Karolina Krajewska

Nauczyciele i ich uczniowie z Turcji, Grecji i Hiszpanii przyjechali do Elbląga do Szkoły Podstawowej nr 6 w ramach realizowanego projektu Comenius "Under the same sky 2013".

W ciągu kilku dni goście zwiedzą Elbląg i okoliczne miasta, obejrzą lekcje prowadzone w "szóstce".— Myślę, że takim nadrzędnym celem w tym projekcie jest pokazanie dzieciom, że uczenie się języków obcych może być bardzo satysfakcjonujące i przydatne w życiu — mówi Iwona Ratajczyk - Zyśk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu. 


Projekt zakłada wizyty w poszczególnych szkołach miast partnerskich i wspólne działania uczniów oraz nauczycieli ze wszystkich szkół. 
W poniedziałek uczniowie "szóstki" przygotowali pod okiem swoich nauczycieli uroczyste powitanie gości, wystąpili z programem artystycznym. Na początku dzieci z "zerówki" zatańczyły poloneza. Występy zakończyły się ludowym tańcem regionalnym.


— W ciągu najbliższych kilku dni będziemy realizowali zajęcia otwarte czyli pokażemy gościom jak wyglądają nasze lekcje i zachęcimy ich do wspólnych działań — mówi Iwona Ratajczyk - Zyśk. 

kr


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB