Piąta z rzędu porażka juniorów Olimpii

2014-05-19 20:14:49(ost. akt: 2014-05-19 18:58:12)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piątej z rzędu porażki doznali młodzi piłkarze Olimpii Elbląg w Centralnej Lidze Juniorów. W sobotę drużyna Dariusza Tyburskiego przegrała z AP ŁKS Łódź 2:3.
— Kto wie, jakim wynikiem zakończyłby się ten mecz, gdyby przy stanie 0:0 doskonałe sytuacje wykorzystali: Maciej Marcinkowski i Michał Bartkowski — mówi trener elblążan Dariusz Tyburski. — Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było też i teraz. Po prostych, indywidualnych błędach w defensywie straciliśmy trzy gole i ze zwycięstwa cieszyli się rywale.
Dla Olimpii bramki strzelili Bartkowski i Paweł Leszczyński.
OLIMPIA: Malewski — Nowikiewicz, Folusiewicz, Skolimowski, Kaczmarczyk, Nowosielski, Jarosiński (78 Kuciński), Marcinkowski, Klonowski (46 Leszczyński), Bartkowski, Dzieżyc (46 Pałachowski)
Juniorzy: Broń Radom — Sokół Ostróda 4:1, GKS Bełchatów — MOSP Białystok 4:0, Polonia Warszawa — ŁKS Łomża 3:0, Stomil Olsztyn — SMS Łódź 1:1, Jagiellonia Białystok — Legia Warszawa 1:5.

12. Sokół 8 19:114

W makroregionalnej lidze juniorów młodszych nadal duże szanse na awans do finałów mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej ma Concordia Elbląg. Tym razem elblążanie na własnym boisku pokonali Orła Siemiatycze 2:1, ale sukces w pojedynku z outsiderem nie przyszedł im łatwo. Po pierwszej połowie przegrywali 0:1, chociaż Paweł Sagan miał dwie wyborne sytuacje do zmiany wyniku. Lepiej było po przerwie. W 46. min w polu karnym faulowany był Krzysztof Niburski, a jedenastkę na bramkę zamienił Jakub Mularczyk. Decydującego gola gospodarze zdobyli na dwie minuty przed końcem. Tym razem w polu karnym faulowany był Sagan, a karnego wykorzystał Niburski.
Concordia: Banasiak — Niburski, Duszak, Marcinkowski (70 Kiełczyński), Sagan (78 P. Pelc), Maczukin (41 Bukacki), Szczepański, Lubiejewski, Kwiatkowski, Oszejko (60 Załucki), Mularczyk (79 M. Pelc)
Pozostałe wyniki: Stomil Olsztyn — Jagiellonia Białystok 3:2, Unia Warszawa — ŁKS Łódź 3:0, Polonia Warszawa — SMS Łódź 2:0.