środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Agrafka dla uzdolnionych

2014-05-20 15:31:25 (ost. akt: 2014-05-20 14:32:25)

Autor zdjęcia: Jolanta ProkopowiczUtalentowana, pochodząca z niezamożnych rodzin młodzież z Elbląga i okolic może się starać o dziesięciomiesięczne dofinansowanie do nauki. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce właśnie ogłosiła kolejną edycję Programu Stypendialnego "Agrafka".

Wnioski przyjmowane będą w biurze Fundacji Elbląg do 11 lipca. 

Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych oraz motywowanie młodych ludzi do dalszego rozwoju i pracy na rzecz społeczności lokalnej. Kierowany jest on do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów wybitnie uzdolnionych w: naukach ścisłych, humanistycznych czy artystycznie, pochodzących z niezamożnych rodzin, mających ciekawy pomysł na swój własny rozwój.


Program prowadzony jest we współpracy z lokalnymi organizacjami partnerskimi, między innymi z Fundacją Elbląg. Wyboru stypendystów dokonuje Komisja Stypendialna powoływana przez akademię. Stypendium przyznawane jest na okres 10-ciu miesięcy roku szkolnego i wypłacane w wysokości do 300 zł miesięcznie.

Może być przeznaczone m.in. na opłacanie czesnego, zajęć pozalekcyjnych czy kursów, a także zakup podręczników, pomocy naukowych, materiałów do twórczości artystycznej. 
Regulamin programu "Agrafka" oraz wniosek nominacyjny dostępny jest na stronie www.fundacja.elblag.pl bądź w siedzibie Fundacji Elbląg.

Zgłoszenia wypełnione komputerowo przyjmowane będą do 11 lipca w biurze fundacji przy ul. Związku Jaszczurczego 17, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.
opr.
naj


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB