Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

Rodzinny festyn Lazarusa

2014-05-23 09:08:44 (ost. akt: 2014-05-23 09:10:38)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Nie tylko z Pieniężna, Rzecznej i Górowa Iławeckiego. Z całego województwa przyjadą do Elbląga podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy, by wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.


— Od pięciu lat organizowaliśmy Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny na naszym terenie, jednak obecnie trwa u nas rozbudowa — mówi Paweł Gołębiewski, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy "Lazarus". — A poza tym chcieliśmy wyjść na zewnątrz, aby pokazać, że osoby niepełnosprawne też potrafią się bawić i rywalizować w konkurencjach sportowych.


We wtorek (27 maja), o godz. 9.30 w hali lodowiska rozpocznie się impreza pod hasłem "Zdrowa rodzina to szczęśliwa rodzina". Podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z całego województwa przyjadą do Elbląga, by wziąć udział w zawodach sportowych.
— Rozpoczynamy od turnieju tenisa stołowego, w którym wezmą udział podopieczni, ich rodziny oraz terapeuci — mówi Paweł Gołębiewski. — Zachęcamy elblążan, by przyszli i kibicowali uczestnikom zawodów. 186 zawodników zostało zgłoszonych do udziału w różnych konkurencjach. Będą oni m.in. skakali na czas na skakance, grali w szachy i warcaby oraz wezmą udział w konkursie kulinarnym. Odbędzie się także drużynowe przeciąganie liny.
— Zawody organizujemy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu, odbędą się one pod patronatem prezydenta Elbląga — dodaje Paweł Gołębiewski. 
Impreza ma na celu integrację podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy, ich rodzin oraz terapeutów.

sw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB