Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Laury dla twórców, społeczników i animatorów

2014-05-24 16:01:00 (ost. akt: 2014-05-23 15:36:54)
Starosta elbląski wręczył siedem nagród za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury

Starosta elbląski wręczył siedem nagród za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury

Autor zdjęcia: arch. Starostwa Powiatowego w ElbląguPodczas powiatowych uroczystości z okazji Dnia Działacza Kultury w Młynarach, Barbara Grzeszczak, Renata Biernacka i Barbara Krajnik zostały uhonorowane odznakami "Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznanymi przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.Barbara Grzeszczak pracuje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowakowie (gm. Elbląg). Od ponad ćwierć wieku organizuje różnorodne przedsięwzięcia kulturalno-oświatowe dla czytelników w każdym wieku. Jest też współorganizatorką imprez adresowanych do całej społeczności lokalnej.


Renata Biernacka, sołtys i opiekun świetlicy w Bielicy (gm. Godkowo) jest pomysłodawcą stworzenia wsi tematycznej pod nazwą "Książęca wieś kwiatowa". Aktywnie uczestniczy w pracach gminnego zespołu ds. promocji, kultury i sportu.


Barbara Krajnik jest nauczycielką w Szkole Podstawowej w Zwierznie (gm. Markusy) i organizatorką życia kulturalnego gminy i regionu. Wielu jej uczniów było laureatami konkursów krasomówczych, recytatorskich, literackich, plastycznych i krajoznawczych w powiecie, województwie i kraju. Jest organizatorką licznych plenerów malarskich, konkursów literackich i plastycznych.


W Dniu Działacza Kultury starosta elbląski Sławomir Jezierski wręczył też swoje doroczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Otrzymali je: Renata Biernacka, Barbara Grzeszczak, Danuta Jadańska, bibliotekarka z Żurawca (gm. Markusy), Janina Luber, bibliotekarka ze Zwierzna (gm. Markusy), Anna Kołodziej-Rabiczko, wicedyrektor Zespołu Szkół w Młynarach, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Młynary, ks. Jan Sindrewicz, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Pasłęku i chór mieszany "Carmen Gregorianum" z Pasłęka.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB