Olimpia - Motor 4:1. Zobacz piękną bramkę Leśniewskiego. FILM

2014-05-24 19:53:16(ost. akt: 2014-06-02 17:19:35)

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg pokonali w sobotę (24.05) Motor Lublin 4:1. Najładniejszego gola w tym meczu zdobył Rafał Leśniewski już w 4. min, który zaskoczył bramkarza strzałem z około 40 metrów!

Olimpia musiała wygrać z Motorem i wywiązała się z zadania w znakomitym stylu. Żółto-biało-niebiescy do sobotniego spotkania przystąpili z wielkim zaangażowaniem i determinacją, walczyli przez cały mecz i co najważniejsze bez żadnych przestojów. Spotkanie nie mogło się lepiej chyba rozpocząć. W 4. min. piłka trafiła w środkowej strefie boiska do Rafała Leśniewskiego, a ten zdecydował się na strzał z około 40 metrów i udało mu się zaskoczyć bramkarza gości.

Ten gol jeszcze bardziej podbudował zespół gospodarzy. W kolejnej akcji Kiryłł Raduszko znalazł się w dobrej sytuacji, ale w ostatniej chwili wślizgiem niebezpieczeństwo zażegnał Damian Falisiewicz.

Przewaga gospodarzy rosła z każdą minutą, a do wyróżniających się na boisku należał Tomasz Sedlewski, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy... Motoru. W 38. min pognał lewym skrzydłem, zobaczył wychodzącego bramkarza i strzałem po długim rogu podwyższył rezultat.

Jeszcze w pierwszej połowie elblążanie byli blisko zdobycia trzeciego gola. Najpierw po uderzeniu Leśniewskiego, a za chwilę po główce Kamila Graczyka obrońcy Motoru wybijali piłkę z linii bramkowej.

Po przerwie elblążanie nadal nie spuszczali z tonu. W 48. min Graczyk przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a pięć minut później "bomba" Macieja Prusinowskiego trafiła w poprzeczkę. W 67. min Adam Boros dokonał zmiany. W miejsce Leśniewskiego wszedł Roman Maciejak, a ten odwdzięczył mu się z nawiązką zdobywając dwa gole. Najpierw wygrał pojedynek z obrońcami i strzelił tuż przy słupku, a później zakończył trójkową akcję z udziałem jeszcze Naoto Noguchi i Sedlewskiego.

Motor zdobył honorowego gola po problematycznym rzucie karnym, sędzia dopatrzył się faulu Zocha na Macieju Tataju. Sam poszkodowany zamienił jedenastkę na gola.