Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Sprawdź za darmo swój stan zdrowia. Akcja szpitala wojewódzkiego

2014-05-28 12:50:41 (ost. akt: 2014-05-28 10:48:12)

Autor zdjęcia: Wojewódzki Szpital Zespolony

Szpital wojewódzki w Elblągu zaprasza w najbliższą sobotę (31.05) na bezpłatne pomiary: ciśnienia, cukru i cholesterolu, wagi ciała i wzrostu z obliczaniem BMI. Akcja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa.

Światowy Dzień Bez Papierosa, organizowany przez Światową Organizację Zdrowia od 1988 r., przypada na 31 maja. W Polsce obchody tego dnia organizowane są od 1991 r.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu również od lat włącza się do tych obchodów. W tym roku, w najbliższą sobotę (31 maja) zaprasza na bezpłatne pomiary: ciśnienia, cukru i cholesterolu, wagi ciała i wzrostu z obliczaniem BMI.
— Święto jest okazją do akcji edukacyjnej na temat zdrowotnych następstw używania tytoniu, będziemy zachęcać do wyboru zdrowego stylu życia bez dymu tytoniowego — informuje Danuta Stanicka ze szpitala wojewódzkiego.
Akcja odbędzie się w holu głównym szpitala przy ul. Królewieckiej w godz. 8-13.

Tytoń jest główną, możliwą do wyeliminowania, przyczyną przedwczesnych zgonów na świecie. Każdego roku z powodu chorób odtytoniowych tracą życie miliony palaczy, ale na szczęście kolejne miliony ostatecznie rzucają palenie!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB