Concordia Elbląg przegrała z Wigrami Suwałki 0:3

2014-06-01 22:13:44(ost. akt: 2014-06-01 22:30:02)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piłkarze II-ligowej Concordii Elbląg w niedzielę (01.06), w ostatnim w tym sezonie występie przed własną publicznością, przegrali z walczącymi o awans Wigrami Suwałki 0:3 (0:1).
Wigry Suwałki były zdecydowanym faworytem i nie zawiodły. Drużyna gości, dopingowana w Elblągu przez prawie 100 swoich kibiców, już od początku narzuciła swój styl gry i grając pressingiem częściej utrzymywała się przy piłce, a także grała składniej.

Wigry atakowały bez przerwy, a Przemysław Matłoka w elbląskiej bramce dwoił się i troił, broniąc m.in. silne strzały Adriana Karankiewicza i Marcina Tarnowskiego. Na 10 minut przed przerwą musiał skapitulować. Żebrowski ze środka boiska otrzymał prostopadłe podanie, wpadł z piłką w pole karne i strzelił po długim rogu.

Po zmianie stron przez kwadrans trwała wyrównana walka. Wigry rozstrzygnęły losy spotkania w ostatnim kwadransie, strzelając w tym czasie dwa kolejne gole. Najpierw po rzucie wolnym w polu karnym gospodarzy najwyżej wyskoczył Sebastian Radzio i głową podwyższył na 2:0. Wynik spotkania ustalił Karol Mackiewicz, który najpierw przebiegł z piłką około 30 metrów, a później pokonał Matłokę w pojedynku jeden na jeden.

Za tydzień Concordia na zakończenie sezonu zagrają w Tarnobrzegu z Siarką.