Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Stare Pole. Żuławskie Targi Rolne

2014-06-07 16:01:00 (ost. akt: 2014-06-06 13:16:19)
Targi w Starym Polu odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób

Targi w Starym Polu odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób

Autor zdjęcia: Rafał MaliszewskiŻuławskie Targi Rolne w Starym Polu to jedna z większych tego typu imprez w Polsce. Kilkuset wystawców miedzy innymi z branży rolniczej i ogrodniczej przez dwa dni prezentuje swoją ofertę. Uzupełnieniem wydarzenia są wystawy zwierząt hodowlanych, ptaków, konkurs młodego hodowcy oraz wystawa rzemiosła artystycznego.XXI Żuławskie Targi Rolne odbędą się 14 i 15 czerwca. Tradycyjnie już będą one doskonałą okazją dla wystawców do zaprezentowania bogatej oferty swoich produktów oraz najnowszych osiągnięć krajowej i światowej techniki.


— Pewnie nie da nam się pobić ubiegłorocznego rekordu. Wtedy zaprezentowało się 640 wystawców i nasz teren praktycznie pękał w szwach — mówi Włodzimierz Sawirski, komisarz targów. — Tym razem będzie ich blisko 600. Co oznacza, że nie warto wybrać się w następny weekend do Starego Pola. 


Na targach zaprezentują się przedstawiciele branż: rolniczej, ogrodniczej, budowlanej, ekologia i ochrona środowiska, chemia w rolnictwie, samochody dostawcze i osobowe oraz pszczelarskiej.Jedną z większych atrakcji targów jest Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Konkurs Młodego Hodowcy. 


— W tym roku zorganizujemy również pokaz maszyn. To propozycja, która pewnie zainteresuje rolników — mówi Włodzimierz Sawirski, komisarz targów. — W programie mamy również propozycje dla smakoszy, miedzy innymi pokaz kulinarny "Polska smakuje tradycją". 


Podczas XIX Żuławskich Targów Rolnych wybrany zostanie również hit targowy, czyli najlepsze stoisko. W tym roku nagrody przyznane zostaną również za najlepszy produkt ekologiczny i walory marketingowe stoiska. 
Organizatorem imprezy jest oddział w Starym Polu Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.

naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB