Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Wciąż nie ma chętnego na zakup terenu przy muzeum

2014-06-09 19:57:41 (ost. akt: 2014-06-09 21:23:47)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Po raz kolejny na sprzedaż wystawiono działkę przy Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, na której znajduje się parking. Nabywcy jednak i tym razem nie znaleziono.

Przypomnijmy. Obecny parking przy ulicy Zamkowej w planie zagospodarowania przeznaczony jest pod zabudowę. Miasto, do którego teren należy, już kilkakrotnie usiłowało go sprzedać. Kolejny przetarg ustny miał się odbyć wczoraj. Cena wywoławcza tym razem wyniosła 540 tysięcy 600 zł.
— Warunkiem udziału w przetargu było wcześniejsze wpłacenie wadium. Nikt tego nie zrobił, więc przetarg nie przyniósł skutku — mówi Rafał Maliszewski z Biura Prezydenta Elbląga.

Brak chętnych nie zniechęcił jednak władz miasta, które nadal planują sprzedaż działki przy muzeum.
— Kolejny przetarg w tej sprawie ogłoszony zostanie niebawem — dodaje Maliszewski.

Jeśli tym razem uda się znaleźć nabywcę będzie to oznaczało spore kłopoty dla elbląskiego muzeum. Z parkingu korzystają bowiem najczęściej jego pracownicy i odwiedzający. Instytucja nie dysponuje innym parkingiem, który pomieściłby ich wszystkich. Brak możliwości zaparkowania pozostawienia auta, może zniechęcić turystów, których MA-H w Elblągu, planuje przyciągnąć jeszcze w tym roku dzięki zakrojonej na szeroką skalę promocji.
— Parking jest niezbędny, aby to się udało — przekonuje Maria Maria Kasprzycka, dyrektor muzeum.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB