Brąz Juliana Falkowskiego

na mistrzostwach Polski

2014-06-11 20:12:55(ost. akt: 2014-06-11 19:26:04)
Falkowski wywalczył brązowy medal na MP do lat 20

Julian Falkowski (LUKS Meyer Elbląg) stanął na podium mistrzostw Polski juniorów do lat 20, które odbyły się w Zamościu na miejscowym pomoście KS "Padwa".
Podopieczny trenera Grzegorza Rajkowskiego startując w kategorii 105 kg osiągnął rezultat 308 kg w dwuboju i tym samym wywalczył brązowy medal.
Ponadto elblążanin zdobył dwa małe krążki brązowe za wynik w rwaniu 141 kg oraz w podrzucie 167 kg. Ten pierwszy rezultat jest nowym rekordem województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii juniorów i seniorów.
— Cieszy nie tylko medal, ale, także wynik Falkowskiego, który w dwuboju zaliczył 308 kg — ocenia Stanisław Olszak, prezes elbląskiego klubu. — Jest to zawodnik bardzo ambitny, rozwojowy, przy tym członek kadry narodowej juniorów i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie o nim głośniej.

W mistrzowskich zmaganiach złoty medal wywalczył Jarosław Samoraj (Mazovia Ciechanów) - 365 kg przed Jakubem Kuffelem (Płomień Opalenica) - 325 kg. JK