Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Kapela Czerniakowska i Danserye. Darmowe koncerty przed ratuszem

2014-06-12 15:08:09 (ost. akt: 2014-06-12 14:21:49)
Już w najbliższy wtorek przed Ratuszem Staromiejskim wystąpi zespół Fila Band

Już w najbliższy wtorek przed Ratuszem Staromiejskim wystąpi zespół Fila Band

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Kapelę Czerniakowską, zespoły Fila Band i Danserye oraz cymbalistę Piotra Krupskiego będziemy mogli posłuchać przed Ratuszem Staromiejskim. Dodatkową atrakcją imprezy organizowanej przez
 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej pod nazwą "777 kroków po Elblągu – spotkanie z historią i muzyką" będzie zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem.Kapela Czerniakowska wystąpi przed Ratuszem Staromiejskim w niedzielę o godz. 13. Zespół powstał w grudniu 1968 roku. Od 1971 r. zespół zrealizował czterdzieści nagrań archiwalnych i kilkanaście programów telewizyjnych i radiowych. W 1972 r. nagrali pierwszą płytę. Kapela ma na swoim koncie trzy złote płyty i cztery tysiące koncertów.

Natomiast w najbliższy poniedziałek o godz. 19 odbędzie się koncert zespołu Fila Band grający jazz tradycyjny. W obecnym składzie grają od 2 lat, nagrali płytę i zagrali ponad 20 koncertów.We wtorek o godz. 19 odbędzie się koncert zespołu „Danserye”. To grupa ludzi , których łączy szczera przyjaźń i muzyka dawna. Od dwóch lat spotykają się w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie szlifują muzyczne umiejętności.

W środę, również o godz. 19 wystąpią: Piotr Krupski grający na cymbałach wileńskich oraz duet „Paweł & Kuba Show Band. Piotr Krupski na cymbałach wileńskich koncertuje od 2012 r. Tradycję tę odziedziczył po swoim dziadku. W drugiej części wystąpią Paweł Jędrzejowski, znakomity multiinstrumentalista grający na instrumentach dętych i Andrzej Kuba Kubacki, tenor, popularny, koncertujący artysta toruńskiej sceny muzycznej.Od 15 do 18 czerwca o godz. 18 na chętnych czekał będzie przewodnik, z którym zwiedzimy elbląska starówkę. Dodatkowo 15 i 18 czerwca oprowadzał będzie w języku angielskim, 16 czerwca język rosyjski i 17 czerwca język niemiecki. Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB