Największy sukces od ćwierć wieku. Młodzi piłkarze Concordii z brązowym medalem mistrzostw kraju!

2014-06-16 16:02:25(ost. akt: 2014-06-16 19:17:31)

Młodzi piłkarze Concordii Elbląg na zakończenie finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów młodszych pokonali w poniedziałek (16.06) Lecha Poznań 3:1 i do domów wracają z brązowym medalem. To największy sukces w elbląskiej młodzieżowej piłce nożnej od ćwierć wieku.
Ostatni raz elbląska młodzież odniosła tak poważny sukces w piłce nożnej w 1989 r. Wtedy nastoletni zawodnicy Olimpii, pod wodzą Lecha Strembskiego i Bogusława Kołodziejskiego, wywalczyli tytuł wicemistrza Polski juniorów. W finale dwukrotnie przegrali z Górnikiem Zabrze 0:5 i 4:6.

Juniorzy młodsi Concordii Elbląg w zakończonym poniedziałek turnieju finałowym mistrzostw Polski zdobyli trzecie miejsce. Na koniec zagrali już z pewnym mistrzowskiego tytułu Lechem Poznań i wygrali 3:1.

Wśród indywidualnie wyróżnionych zawodników znalazł się bramkarz Concordii Kamil Banasiak.

— Na pewno medal cieszy, chociaż pozostał pewien niedosyt. Szkoda straconych punktów z Hutnikiem Nowa Huta (remis 1:1), bo dziś bylibyśmy wicemistrzem kraju — mówi trener młodych piłkarzy z Elbląga Marcin Płuska. — Zawodnicy tworzyli monolit, zgraną grupę. Jeśli dalej będą pracowali tak rzetelnie, jak do tej pory, to stać ich na dobre wyniki i zrobienie kariery.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że obaj trenerzy Marcin Płuska i Łukasz Michniewicz nie będą dalej pracowali w Concordii.
— Nie zaprzeczam, nie potwierdzam — powiedział nam ten pierwszy.

Tytuł wicemistrza kraju zdobył Górnik Zabrze, który na koniec pokonał Hutnika Nowa Huta 1:0.