Drugi dzień MŚ w siatkówce na siedząco w Elblągu. Fatalny dla Polaków

2014-06-16 19:18:24(ost. akt: 2014-06-16 19:27:45)
Polskie siatkarki przegrały z Amerykankami 0:3

Poniedziałek nie był udany dla reprezentantów Polski uczestniczących w mistrzostwach świata w siatkówce na siedząco w Elblągu. Panowie przegrali z Ukrainą 0:3, a panie ze Stanami Zjednoczonymi także 0:3.
Polakom w poniedziałkowym starciu z Ukrainą nie udało się urwać choćby seta. Najbliżej tego byli na początku meczu, ostatecznie przegrali pierwszą partię 17:25. Także w dwóch kolejnych setach górą byli nasi wschodni sąsiedzi, wygrywając do 13 i do 15.
Już we wtorek Biało-czerwoni rozegrają ostatni pojedynek w grupie (godz. 11). Ich rywalem będzie reprezentacja Chin, która dotychczas ograła Ukrainę 3:2 i Algierię 3:0.

Polskie siatkarki w poniedziałkowym starciu z Amerykanami w trzech setach zdobyły zaledwie 21 pkt. Rywalki wygrywały 25:5, 25:8, 25:8.

Wszystkie mecze mistrzostw świata w siatkówce na siedząco w Elblągu są rozgrywane w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej. Wstęp jest darmowy.

AKT

Wyniki poniedziałkowych meczów:

Mężczyźni:
Kazachstan — Chorwacja 1:3, Polska — Ukraina 0:3, Rosja — Niemcy 3:0, Iran — Egipt 3:0, Maroko — Holandia 0:3, Algieria — Chiny 0:3, Bośnia i Hercegowina — Brazylia 3:0, Irak — Stany Zjednoczone Ameryki 0:3.

Kobiety: Polska — Stany Zjednoczone Ameryki 0:3, Japonia — Brazylia 0:3, Chiny — Ukraina 3:0, Finlandia — Rosja 0:3, Niemcy — Holandia 0:3, Wielka Brytania — Słowenia 0:3.