Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

II LO i Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna z porozumieniem

2014-06-19 09:20:07 (ost. akt: 2014-06-19 09:36:35)
Agnieszka Jurewicz i Zdzisław Dubiella

Agnieszka Jurewicz i Zdzisław Dubiella

Autor zdjęcia: nadesłane

II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu podpisało porozumienie o współpracy z Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną.

Porozumienie o współpracy podpisali dyrektor II LO Agnieszka Jurewicz oraz rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej Zdzisław Dubiella.

Uczelnia w ramach podpisanego porozumienia zobowiązała się do zorganizowania zajęć warsztatowych dla uczniów klas licealnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy i prowadzenia wykładów tematycznych oraz prezentacji nowoczesnej aparatury i metod diagnostycznych aktualnie stosowanych w medycynie. Regularna współpraca obejmować będzie zajęcia w zakresie realizacji innowacji pedagogicznej pod nazwą „Ratownictwo medyczne”. Autorką innowacji jest nauczycielka biologii w II LO, Katarzyna Zarzeczna. Uczelnia na potrzeby prowadzonych zajęć dla młodzieży udostępni nowoczesny sprzęt medyczny oraz własną bazę lokalową.

— Nasza uczelnia posiada naprawdę świetną bazę, jeżeli chodzi o kształcenie i prowadzenie zajęć praktycznych m.in. z ratownictwa medycznego. Dzięki funduszom unijnym udało nam się wyposażyć kilka specjalistycznych pracowni do m.in. medycznych czynności ratunkowych, zabiegów ratownictwa medycznego. W tej chwili możemy na fantomach symulować każdą sytuację, jaka może się stać w rzeczywistości — mówi dr Jacek Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E. 

W ramach współpracy EUH-E umożliwi uczniom korzystanie zarówno z oferty dydaktycznej, jak i naukowej uczelni. Licealiści będą mogli brać udział w wykładach, seminariach i warsztatach organizowanych na uczelni.
— Budowanie relacji uczelni ze szkołą to cenna szansa powiązania nauki i praktyki, popularyzacji działań akademickich oraz ciekawe poszerzenie oferty edukacyjnej liceum, a także obiecująca perspektywa wspólnych projektów i inicjatyw — dodaje dr Jacek Perliński.

Władze uczelni liczą, że nawiązana współpraca zwiększy wiedzę oraz podniesie świadomość uczniów na temat zachowań prozdrowotnych, a także pomoże im dostać się na wymarzone studia.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB