Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Dni Elbląga 2014. Niedziela z elbląskimi artystami

2014-06-22 08:59:32 (ost. akt: 2014-06-22 09:23:31)
Łukasz Gesek

Łukasz Gesek

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dzisiaj trzeci dzień obchodów święta miasta. Niedziela przeznaczona będzie dla elbląskich artystów. Ich występy na Wyspie Spichrzów rozpoczną się od godz. 16.

Na początek zaprezentuje się EP1Centrum. To hip-hopowy projekt dwóch młodych elblążan.
— Przed nami jeszcze długa droga — mówi Marek z duetu EP1Centrum. — Mamy jednak nadzieję, że to, co zaprezentujemy w niedzielę udowodni, że idziemy w dobrym kierunku.

Łukasz Gesek, który zagra zaraz po nich, to postać z całkiem innej, muzycznej bajki.
— Część elblążan może być trochę zaszokowana moją nową płytą "Czas na disco" — przyznaje. — Disco polo, muzyka popularna, rozrywkowa, każde z tych określeń do niej pasuje. Na niektóre teksty trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Gwarantuję jednak, że przy utworach, które wykonam podczas Dni Elbląga, będzie się można dobrze bawić.

— Gwarantujemy mocne uderzenie. Musimy przecież nadążyć za Comą, która wystąpi w sobotę — zapowiadają z kolei muzycy z Uncle Jeyphon.
Zespół wykona utwory z płyty, nad którą aktualnie pracuje.
W spokojniejszą nutę uderzy kolejny artysta. Tomasz Steńczyk wystąpi z nowym projektem Osiecka/Grechuta/Steńczyk. Po nim na scenę wejdzie Elbląski Big Band.
— To grupa z dosyć młodym stażem. Razem grają dopiero od roku. Liczymy jednak na to, że Elbląski Big Band stanie się kolejną, muzyczną wizytówką naszego miasta — przekonuje Leszek Sarnowski, dyrektor Departamentu Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Podczas Dni Elbląga zespół zagra w stylu soul i funky. Będzie mu towarzyszyła solistka Patrycja Gola. Na zakończenie energetycznej niedzieli z grupą folkową Potok wystąpi aranżer i muzyk Bartek Krzywda.

Także w niedzielę (22.06) przed Bramą Targową odbędzie się Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych (godz. 12-16), podczas którego organizacje pozarządowe zaprezentują elblążanom swoją ofertę.
naj


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pojrg #1423119 | 78.88.*.* 22 cze 2014 19:31

    Mam nadzieję,że nie będzie to "ryczałao" na całe miasto..jak wczoraj...nie do wytrzymania...nie wszyscy lubią rock...echo ..niesie to "wycie"pod..Zalew...mozna to troche wyciszyć...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz