środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Pracowity, ale bezpieczny - policyjne podsumowanie weekendu

2014-06-23 11:09:03 (ost. akt: 2014-06-23 11:41:30)

Autor zdjęcia: Archiwum

W miniony, długi weekend (18-22 czerwca) elbląscy policjanci interweniowali 814 razy, Było 10 kolizji drogowych, na szczęście nie odnotowano żadnego wypadku. Do wytrzeźwienia funkcjonariusze przewieźli 45 osób. Zatrzymali łącznie 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Przy zabezpieczaniu procesji Bożego Ciała, Dni Elbląga oraz Mistrzostw Świata w Siatkówce na Siedząco, funkcjonariusze nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych.

Przez długi weekend prowadzone były działania drogówki pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. W trakcie akcji policjanci skontrolowali łącznie 472 pojazdy. Wystawili 385 mandatów z czego zdecydowana większość była za dwa główne wykroczenia przyczyniające się do powstawania wypadków drogowych, a więc przekraczanie dozwolonej prędkości oraz wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. Policjanci zatrzymali również 28 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów. Zatrzymano 4 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się 34-letni mieszkaniec Pasłęka, który został zatrzymany w miniona sobotę w okolicach miejscowości Marzewo. Miał ponad 2 promile i kierował dostawczym mercedesem. Trafił do policyjnej celi i odpowie za swój czyn przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Miniony weekend to nie tylko akcja na drogach, ale również zabezpieczenia imprez. Policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną i Strażą Miejską pracowali przy obchodach Dni Elbląga oraz zabezpieczali Mistrzostwa Świata w Siatkówce na Siedząco. Funkcjonariusze nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB