Zwycięzca płynął 9 godz. Maraton kajakowy na Zalewie Wiślanym

2014-07-12 20:38:19(ost. akt: 2014-07-13 22:05:37)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

55-letni Kazimierz Rabiński z Warszawy najszybciej przepłynął kajakiem blisko 80 kilometrów po Zalewie Wiślanym i wygrał Maraton Kajakowy o Wstęgę Zalewu Wiślanego. Z tym niecodziennym wzywaniem zmierzyło się 11 mężczyzn i 1 kobieta. Nie wszyscy ukończyli maraton.
To było wyzwanie dla naprawdę doświadczonych kajakarzy. W Morskim Maratonie Kajakowym o Wstęgę Zalewu Wiślanego, który odbył się w sobotę (12.07), wystartowało 11 mężczyzn i jedna kobieta. Do przepłynięcia mieli blisko 80 kilometrów. Start i meta znajdowały się w oddanej niedawno do użytku po remoncie stanicy w Nadbrzeżu. Trasa wiodła wzdłuż miejscowości: Tolkmicko, Frombork, Nowa Pasłęka, Piaski, Krynica Morska i Kąty Rybackie.

Kajakarze wystartowali w sobotę o godz. 8, mimo padającego deszczu, który towarzyszył im przez cały czas. Jednak to nie on był największym wrogiem zawodników, ale fale.
- Czasami fale miały ponad metr, ciężko było utrzymać kajak - mówił na mecie 55-letni zwycięzca Kazimierz Rabiński z Warszawy.

Zwycięzca przepłynął wyznaczoną trasę w 8 godzin i 59 minut. Drugi na mecie był Dariusz Kuźniarski z czasem 9 godzin i 2 minut. Ostatecznie maraton ukończyło siedmioro śmiałków, w tym jedyna startująca kobieta. Jako ostatni na metę dotarł Tomasz Woźniak (Piotrków Trybunalski). Płynął przez 13 godzin i 11 minut.