środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Straszył bombami urzędników. Siedzi w areszcieAutor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

To prawdopodobnie 41-letni kierowca ciężarówki z lubelskiego postawił na nogi dziesiątki policjantów i pracowników instytucji publicznych w Elblągu, a także w całej Polsce. Mężczyzna podejrzewany o rozesłanie ponad 600 maili z informacją o bombie siedzi już w areszcie.Najpierw Urząd Skarbowy, później Wojskowa Komenda Uzupełnień i Prokuratura Okręgowa — elbląscy policjanci otrzymali 22 lipca informację o tym, że w tych budynkach może być podłożona bomba.
 Przeszukiwanie pomieszczeń trwało kilka godzin. Policjanci w żadnym z nich nie znaleźli nic podejrzanego. W naszym województwie mężczyzna przestraszył w ten sposób pracowników 32 instytucji publicznych.
Podejrzanego zatrzymano pod Poznaniem: wybierał się właśnie służbową ciężarówką do Francji. Policjanci przeszukali jego mieszkanie i miejsce pracy. Zabezpieczyli nośniki pamięci, komputery i telefony. To z jednego z nich, jak sądzi prokuratura wysyłał maile z informacją o bombach.

Zatrzymany to 41-letni mieszkaniec woj. lubelskiego. Rolnik, ale przekwalifikowany na kierowcę ciężarówki. Nie przyznał się do żadnego z zarzutów. Na razie dotyczą one tylko alarmów z województwa łódzkiego.

— Wszystko jednak wskazuje, że wszystkie te alarmy w kraju wywołała ta sama osoba. Dlatego nie wykluczamy, że odpowie także za alarmy z Warmii i Mazur — mówi prokurator.


Mężczyznę aresztowano na trzy miesiące. Jeżeli prokuratura przed sądem udowodni, że to on był sprawcą fałszywych alarmów, może pójść za kratki na osiem lat.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Słownik Języka Polskiego #1450892 | 188.147.*.* 31 lip 2014 14:26

    Jeżeli dostali wiadomość o tym, że w tym dniu może być podłożona bomba to dlaczego jej szukali jak wiedzieli, że jej tam jeszcze nie ma ? Powinni po tej wiadomości sprawdzać każdego kto wchodzi do budynku i może podłożyć bombę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz