Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

18-latek kradł portfele

2014-08-08 10:17:18 (ost. akt: 2014-08-08 10:19:09)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci kryminalni z Elbląga ustalili i zatrzymali 18-letniego Dawida J., któremu udowodnili 10 kradzieży portfeli na terenie miasta. W sumie łupem złodzieja padło ponad 3 500 zł w gotówce i dokumenty. Dawid J. przebywał na przepustce z zakładu poprawczego.

Ten młody złodziej zazwyczaj zakradał się do lokali usługowych takich jak salon fryzjerski, czy kosmetyczny i tam pod nieuwagę właścicieli wyciągał z torebek i saszetek portfele. Dawid J. od 28 czerwca do 20 sierpnia br. roku miał przepustkę z zakładu poprawczego. Wcześniej również był zatrzymywany za kradzieże. To jednak niczego go nie nauczyło. Już na początku lipca dokonał pierwszej kradzieży. Z kawiarni przy ulicy Garncarskiej w Elblągu ukradł puszkę metalową z napiwkami dla obsługi. Było tam 1000 zł.

Następnie ukradł kobiecie torebkę z dokumentami i pieniędzmi z gabinetu stomatologicznego przy ulicy Oboźnej. Wszedł tam i poprosił o możliwość skorzystania z toalety. Wychodząc zabrał łup i wybiegł. Kolejne miejsca, które „odwiedził” i kradł to salon kosmetyczny, piekarnia, gabinet kosmetyczny i salon kosmetyczny.

Jego metoda działania była prosta. Wchodził robił szybki rekonesans, popytał o coś i zabierał portfele lub torebki, które leżały w widocznym miejscu. Łupem złodzieja padło ponad 3 500 zł oraz dokumenty. Część z nich udało się odzyskać i wróciły do właścicieli. Pieniądze, które ukradł przeznaczał na alkohol i swoje rozrywki. 18-latek przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia. Czeka go teraz sąd karny. Za kradzieże grozi mu do 5 lat więzienia.
Komunikat KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sprawiedliwy #1456594 | 83.16.*.* 8 sie 2014 10:28

    młody skurwiel.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz