Zwycięstwo Olimpii Elbląg w Centralnej Lidze Juniorów

2014-08-10 21:03:56(ost. akt: 2014-08-10 20:39:21)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Udanie nowy sezon w Centralnej Lidze Juniorów zainaugurowali młodzi piłkarze Olimpii Elbląg. Przed własną publicznością pokonali Stal Mielec.

Od początku spotkania elblążanie nastawili się na grę z kontry, dlatego też mielczanie częściej byli przy piłce. Już w 4 min Grzegorz Płatek groźnie strzelił z dystansu, ale piłka przeleciała obok słupka, bramki Olimpii. Dziesięć minut później gospodarze przeprowadzili akcję prawą stroną boiska, na pełnym biegu dośrodkował Remigiusz Pawłowski i Kacper Lichołat strzelając z 8 metrów na długi słupek wyprowadził Olimpię na prowadzenie. Jak się później okazało był to gol na wagę trzech punktów. Mielczanie nie dawali jednak za wygraną i po jednej z akcji Damian Baran z 25 metrów trafił piłką w słupek. Po przerwie dalej optyczną przewagę posiadali goście, prowadzili grę, ale ich akcje kończyły się przed linią pola karnego, w której dobrze radziła sobie defensywa elblążan. W 65 min podopieczni Dariusza Tyburskiego wyprowadzili kontrę, ale piłka po uderzeniu Michała Sieńczaka z 17 metrów minęła światło bramki. Im bliżej było końca, tym gra obu drużyn stawała się bardziej nerwowa. Mnożyły się błędyz obu stron, a gra toczyła się przeważnie w środku pola. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę, gdyż Wojciech Klonowski z Olimpii oraz Damian Baran w ostatnich 10 min gry ujrzeli czerwone kartoniki.

Pozostałe wyniki:
Legia Warszawa — GKS Bełchatów 3:0, Korona Kielce — Stal Rzeszów 1:1, ŁKS Łódź — Polonia Warszawa 3:2, Wisła Kraków — Jagiellonia Białystok 3:2, KSZO Junior Ostrowiec Św. — Cracovia Kraków 1:2, ŁKS 1926 Łomża — Stomil Olsztyn 0:0, Motor Lublin — Wisła Puławy 3:1.