Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Artyści zapraszają do Janowa

2014-08-11 16:55:02 (ost. akt: 2014-08-11 16:59:24)

Autor zdjęcia: nadesłane/CSE Światowid

Warsztaty ceramiczne, ozdabianie masek wikingów i wspólne malowanie na płótnie – to tylko przykładowe atrakcje, jakie czekają na dzieci 20 sierpnia w Janowie (gmina Elbląg). Światowid zaprasza na otwarte zajęcia mieszkańców okolic Janowa, Przezmarka, Komorowa Żuławskiego i Elbląga.

— Zielone tereny wokół pałacu w Janowie, 20 sierpnia od godz. 10 do 13, na kilka godzin staną się miejscem wielu akcji plastycznych. Teren podzielimy na twórcze miejsca, w których znajdą się między innymi warsztaty ceramiczne - ten warsztat podczas ubiegłorocznej akcji cieszył się największym powodzeniem — mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, pomysłodawczyni warsztatów. — Znajdzie się też miejsce na ptasi gaj, poznamy najpierw gatunki ptaków które występują w pobliżu jeziora Druzno, a później nastąpi ozdabianie na podłożach z drewna. Inne działanie to malowanie z dużym rozmachem na podłożu płótna, farbami i sprayami — dodaje.

Co roku, podczas pleneru Impresje, Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprasza mieszkańców okolic Janowa, Przezmarka, Komorowa Żuławskiego i Elbląga na otwarte warsztaty.
— Jest to niepowtarzalna okazja, aby nie tylko samemu tworzyć, ale także dyskretnie podpatrzeć artystów uczestniczących w plenerze podczas pracy — zachęca do wzięcia udziału w zajęciach Teresa Miłoszewska, organizatorka pleneru.

Przypomnijmy: Międzynarodowy Plener Artystyczny „Impresje” gromadzi na terenie XIX-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego artystów z Polski i zagranicy. Plener rozpocznie się już 17 sierpnia, o godz. 21, plenerową projekcją filmu „Wszystko na sprzedaż”. Wstęp jest wolny, a wieczorny pokaz zrealizowany będzie w ramach cyklu "Kolej na kino".
Kolejne dni to już twórcze warsztaty. Artyści biorący udział w plenerze w Janowie reprezentują różnego rodzaju twórczość, od literatury i malarstwa poprzez rysunek, rzeźbę, fotografię czy ceramikę. Wernisaż tego, co powstanie podczas Impresji, odbędzie się w Janowie w piątek (22.08) o godz. 17.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB