Efektowne zwycięstwo. Meble Wójcik Elbląg lepsze w sparingu od Warmii Olsztyn

2014-08-15 16:02:55(ost. akt: 2014-08-16 15:12:34)

Przygotowujący się do nowego sezonu piłkarze ręczni I-ligowych Mebli Wójcik Elbląg i Warmii Traveland Olsztyn w ciągu trzech dni rozegrali dwa spotkania kontrolne. Pierwsze w Olsztynie zakończyło się remisem 26:26, drugie w Elblągu wygrali w piątek gospodarze 34:28.

Zespół z Olsztyna w piątkowym sparingu wystąpił w najsilniejszym składzie. W Meblach Wójcik zabrakło: Mateusza Kostrzewy i pozyskanego tego lata Piotra Adamczaka (Gwardia Opole), którzy leczą drobne urazy. Zagrali za to inni nowi zawodnicy: bramkarze Marcin Głębocki (Wybrzeże Gdańsk) i Adrian Fiodor (Gwardia Opole) oraz Oskar Serpina (Gwardia), Stanisław Gębala, Grzegorz Dorsz (obaj Kar-Do Gdynia), a także Marcin Szopa (Zagłębie Lubin).

Olsztynianie podczas meczu w Elblągu tylko dwukrotnie prowadzili i to zaraz na początku (1:0, 2:1). Meblarze szybko doprowadzili do remisu, a po kwadransie gry było już 10:6 dla nich, w czym była duża zasługa dobrej gry z kontry. Na dwie minuty przed przerwą podopieczni trenera Dariusza Molskiego prowadzili już 17:10, ale w ostatniej minucie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Radosław Jankowski i tym samym odrobił część strat.

Po przerwie elblążanie poszli za ciosem, wykorzystali przestój w grze gości i zdobyli trzy bramki z rzędu. Było 20:12 dla nich. Nie spoczęli jednak na laurach. Na kwadrans przed końcem po raz pierwszy prowadzili już dziesięcioma bramkami (29:19). Goście walczyli do końca i w ostatnich minutach zmniejszyli rozmiary porażki.