Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Wyjątkowy, twórczy czas. Plener w Janowie

2014-08-21 19:41:57 (ost. akt: 2014-08-21 17:49:38)

Autor zdjęcia: nadesłane/CSE Światowid

Malarze, poeci, pisarze, fotograficy, rzeźbiarze, a także ceramicy goszczą na plenerze artystycznym Impresje w podelbląskim Janowie. Są także artyści za granicy. Efekty ich tygodniowej pracy będzie można obejrzeć w piątek (22.08) o godz. 17 na miejscu.


Artystów odwiedziły w minioną środę dzieci oraz młodzież z Elbląga i okolicznych miejscowości. W akcji plenerowej wzięły także udział osoby z niepełnosprawnościami i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku.

— Teren wokół pałacu zmienił się w kolorową łąkę — opowiada Ewa Bednarska-Siwilewicz, organizatorka akcji plastycznej. — W jednej części powstał ptasi gaj z przepięknych barwnych ptaków pomalowanych przez dzieci, a tuż obok w skupieniu pracowała grupa ceramiczna. 


Uczestnicy akcji plastycznej mogli porozmawiać z artystami, a także obejrzeć ich prace.
— To był wyjątkowy, twórczy czas. Bardzo dużo pozytywnej energii. Działania edukacyjne są stałym elementem naszego pleneru, angażujemy w nie artystów uczestniczących w plenerze oraz lokalną społeczność — mówi Teresa Miłoszowska, organizatora pleneru.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB