Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Elbląskie Noce. Chłopak z gitarą oczarował publiczność. Zdjęcia

2014-08-23 08:44:38 (ost. akt: 2014-08-23 09:51:35)
Piotr Dąbrówka

Piotr Dąbrówka

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Chłopak z gitarą oczarował wszystkich swoim głosem, nic więc dziwnego, że publiczność zgromadzona na dziedzińcu Galerii EL przyznała Księżycową Statuetkę Piotrowi Dąbrówce. Koncertem „Najlepsi z najlepszych”, w którym wystąpili laureaci festiwali piosenki artystycznej, rozpoczęły się w piątek Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej.

- Byłem zaskoczony – wyznał nam po ogłoszeniu wyników Piotr Dąbrówka. - Na festiwalu, na którym decyduje publiczność, nie wystarczy być człowiekiem obeznanym bardzo dobrze ze sceną, trzeba jeszcze śpiewać do ludzi. Oczywiście bardzo się cieszę z wygranej.
Artysta przyznał, że nie jest łatwo zdobyć przychylność słuchaczy, gdy śpiewa się o zdradzie i śmierci. Oprócz Księżycowej Statuetki muzyk otrzymał także nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.
- Przyjechaliśmy do Elbląga rodzinnie. Z moją ukochaną Kamilką i synkiem... Za cierpliwość Kamili i za to, że Szymon jest takim dzielnym facetem, który znosił wszystko ze stoickim spokojem, dedykuję im Księżycową Statuetkę – mówi Piotr Dąbrówka.
Oprócz niego zaśpiewały także: Ola Długosz, Marta Kostur, Anastazja Simińska, Agata Klimczak i Agata Grześkiewicz.

Po występach laureatów publiczność bawiła się na koncercie piosenek Andrzeja Zauchy. Krystyna Prońko, Małgorzata Ostrowska, Janusz Szrom i laureaci Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy zaśpiewali największe przeboje artysty, a Maria Szabłowska opowiadała ciekawostki z życia Zauchy. Publiczność podziękowała artystom owacjami na stojąco.

Przypomnijmy: Elbląskie Noce potrwają do niedzieli. Dzisiaj (23 sierpnia) na dziedzińcu Galerii EL wystąpią kabarety: Nowaki, Słuchajcie, 7minutPo oraz Kabaret Skeczów Męczących. Z kabaretami wystąpi elbląski Chór Cantata. Dzień później w spektaklu muzycznym „Kochaj albo rzuć” wystąpią Katarzyna Skrzynecka, Piotr Szwedes, Maciej Jachowski, Marcin Troński i Paulina Korthals.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ta #1467890 | 188.146.*.* 23 sie 2014 13:28

    Jakie 130 000 ? Ledwo 100 000 przekraczamy. Niedługo burmistrz będzie. Nie narzekaj.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. wstzd #1467806 | 159.205.*.* 23 sie 2014 11:23

    130 tys miasto nie ma amfiteatru, ludzie na koncertach siedza na parkowych ławkach poustawioanych na nierównym trawniku, czy w tym województwie jest jakiś marszałek? to się w głowie nie mieści, takie zaniedbanie

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz