Meble Wójcik Elbląg bez zwycięstwa na turnieju w Malborku

2014-08-24 14:16:08(ost. akt: 2014-08-24 14:45:45)

W silnie obsadzonym turnieju w Malborku piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg zajęli piąte, ostatnie miejsce.
Do walki o puchar ufundowany przez prezesa Krajowej Spółki Cukrowej przystąpiły: Pomezania Malbork, KPR Legionowo, Meble Wójcik Elbląg (wszyscy I liga) oraz mistrz Mołdawii Olimpus 85 Kiszyniów i zespół z białoruskiej ekstraklasy Gorodniczanka Grodno. W ostatniej chwili z udziału w zawodach wycofał się MMTS Kwidzyn i dlatego organizatorzy zadecydowali, że turniej zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym”, a nie jak wcześniej planowano najpierw z podziałem na dwie grupy. W sumie publiczność zobaczyła 10 spotkań.

Najlepszym zespołem okazał się grający jeszcze w minionym sezonie w superlidze KPR Legionowo, który przegrał tylko jedno spotkanie. Meble Wójcik swojego występu nie zaliczą do udanych. Drużyna Dariusza Molskiego przegrała wszystkie mecze. W pierwszym spotkaniu uległa Gorodniczance 21:24 (10:15). Białorusini już po kwadransie prowadzili 8:3, by w ciągu kolejnych pięciu minut powiększyć przewagę do 7 goli (13:6). Pod koniec pierwszej połowy elblążanie odrobili trochę strat, także na początku drugiej części spotkania „gonili” wyniki i po golu Grzegorza Dorsza przegrywali już tylko dwiema bramkami. Od tego momentu trwała zażarta walka bramka za bramkę, w której górą byli rywale.

W drugim piątkowym spotkaniu Meble Wójcik zmierzyły się z Pomezanią Malbork i również doznali porażki przegrywając 21:26 (11:13). Pojedynek przez cały czas toczył się pod dyktando gospodarzy. W sobotę „Meblarze” zmierzyli się z mistrzem Mołdawii. Walczyli jak równy z równym, jednak przegrali 21:22 (11:10). Losy tego meczu ważyły się do ostatnich sekund. W spotkaniu zamykającym turniej Meble Wójcik przegrały z KPR Legionowo 22:27 (13:14). Tylko do przerwy elblążanie byli równorzędnym przeciwnikiem. Po przerwie wystarczyła chwila przestoju by KPR poszedł za ciosem i wypracował sobie znaczną przewagę.

— Dla nas najważniejsze były nie wyniki, lecz sama gra i realizacja założeń taktycznych. W każdym spotkaniu graliśmy ambitnie i jestem pewien, że z formą trafimy już na ligowe boje — powiedział dyrektor elbląskiego klubu Krzysztof Święcicki.

W poniedziałek „Meblarze” rozegrają towarzyski mecz z Olimpusem w Elblągu (hala Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej, godz. 18).

Pozostałe wyniki: Olimpus — KPR 22:23, Grodno — Olimpus 30:23, Pomezania — KPR 20:17, Grodno — KPR 17:24, Pomezania — Olimpus 27:22, Pomezania — Grodno 21:22
MEBLE WÓJCIK: Głębocki, Fiodor — Gębala 14, Kupiec 9, Spychalski 8, Dorsz 6, Serpina 9, Bąkowski 7, Nowakowski 4, Dawidowski 14, Malandy 3, Malczewski 3, Olszewski, Szopa 5.