Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Urząd Miejski zapowiada: od września reorganizacja straży miejskiej

2014-08-29 16:00:01 (ost. akt: 2014-08-29 16:14:13)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Głównymi zadaniami straży miejskiej będzie dbanie o ład i porządek w mieście. Tam ma wyglądać reorganizacja tej służby — zapowiada Urząd Miejski w Elblągu.

Prezydent Jerzy Wilk z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Straży Miejskiej, spotkał się z elbląskimi strażnikami. W trakcie spotkania siedmioro funkcjonariuszy otrzymało od prezydenta podziękowania za sumienną i rzetelną pracę. Z kolei komendant straży miejskiej Jan Korzeniowski przedstawił prezydentowi główne założenia reorganizacji elbląskiej straży — poinformował Rafał Maliszewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Jak czytamy dalej w komunikacie, przede wszystkim głównymi zadaniami elbląskich strażników będzie dbanie o ład i porządek w mieście.
— Poszczególni strażnicy będą odpowiadali za określone rejony Elbląga i ściśle współpracowali z dzielnicowymi. Ich zadaniem będzie m.in. przeciwdziałanie spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz ujawnianie nielegalnych wysypisk bądź zaniedbanych miejsc – do tych działań w strukturach elbląskiej straży ma być również wyodrębniony specjalny Eko-Patrol. Strażnicy mają również przypominać właścicielom psów o obowiązku sprzątania po swoich pupilach., który będzie realizował tego typu zadania — informuje Rafał Maliszewski.

Kolejnym priorytetem strażników ma być bezpieczeństwo.
— Tu duży nacisk zostanie położony na prewencję. Funkcjonariusze będą prowadzili pogadanki w przedszkolach i szkołach, dotyczące m.in. bezpieczeństwa dzieci podczas, w drodze do i ze szkoły, będą uczyli dzieci, jak zachować się w przypadku spotkania z agresywnym psem, ale także będą prowadzili edukację ekologiczną dotyczącą segregacji odpadów. A przez pierwsze tygodnie września będą pełnili dyżury w pobliżu ruchliwych skrzyżowań znajdujących się nieopodal szkół — wyjaśnia Maliszewski.

Działania prewencyjne będą prowadzone również wobec kierowców, choć rażące łamanie przepisów – a z takimi sprawami często zwracają się do strażników sami mieszkańcy – mogą być karane mandatami.
— Zmianie ulegnie służba patrolowo-interwencyjna. Ma być m.in. więcej patroli łączonych (policjant – strażnik miejski) oraz patrole w weekendy – strażnicy będą też zabezpieczali imprezy masowe odbywające się na terenie miasta — czytamy w komunikacie.

Te działania mają sprawić, że mieszkańcy zmienią swoją ocenę strażników miejskich. — Reforma straży będzie wdrażana od początku września — kończy pracownik Biura Prasowego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB