Sukcesy pięściarek z Elbląga w Gliwicach

2014-09-09 18:55:55(ost. akt: 2014-09-09 19:18:25)
Od lewej: Sandra Kruk i Żaneta Cieśla

Autor zdjęcia: archiwum prywatne/Michał Sobotka

Pięściarki Kontry Elbląg wróciły z międzynarodowych mistrzostw Śląska w Gliwicach z dwoma medalami. Złoty zdobyła Sandra Kruk, a brązowy jej siostra, Żaneta Cieśla.
W mistrzostwach Śląska wystartowało ponad 100 zawodniczek z: Azerbejdżanu, Czech, Finlandii, Niemiec, Ukrainy, Węgier oraz Polski. W ośmioosobowej drużynie Biało-czerwonych znalazły się dwie pięściarki Kontry: Żaneta Cieśla w kat. 51 kg oraz Sandra Kruk w kat. 57 kg. Obie stanęły na podium.

Lepiej spisała się Kruk, która sięgnęła po złoty medal. W drodze do pierwszego miejsca pokonała: Kitti Nagy (Węgry) 3:0, Anetę Rygielską (Pomorzanin Toruń) 3:0 i w finale Julie Le Galliard (Francja) 2:1. W finałowym pojedynku więcej było szarpaniny niż walki na pięści. Zawodniczki wpadały na siebie, dążąc do wymiany ciosów, ale zawsze ostatnie słowo należało do elblążanki.

Żaneta Cieśla stoczyła w Gliwicach dwie walki. W pierwszej pokonała jednogłośnie na punkty brązową medalistkę mistrzostw Niemiec Tobea Muller, będąc we wszystkich czterech rundach zdecydowanie lepszą. W walce o finał pięściarka Kontry przegrała z mistrzynią Polski z Sandrą Drabik (Boxing Kielce) 0:3 i tym samym zdobyła tylko brązowy medal.