Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Przyjdź z dzieckiem. Może zostanie gwiazdą wokalu

2014-09-14 18:15:03 (ost. akt: 2014-09-14 17:48:35)
Julia Kownacka: Cieszę się, że pan Maciej przyjął mnie do zespołu. Dzisiaj miałam tremę, ale mam nadzieję, że kiedyś ją przełamię

Julia Kownacka: Cieszę się, że pan Maciej przyjął mnie do zespołu. Dzisiaj miałam tremę, ale mam nadzieję, że kiedyś ją przełamię

Autor zdjęcia: Karolina Krajewska

Trwa nabór do sekcji wokalnej w Światowidzie przeznaczonej dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Chętni muszą czuć rytm i mieć słuch muzyczny. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 września.

Od trzech lat Maciej Skrzypczak, instruktor w CSE Światowid prowadzi dziecięcy zespół wokalny "Skaczące Nutki". Pracuje z dziećmi w wieku od 6 do 13 lat. W czerwcu zespół liczył 15 osób. Po przerwie wakacyjnej próby zespołu rozpoczną się od października.
— Planuję założyć też grupę umuzykalniającą dla dzieci od lat pięciu, żeby dołączać je później do zespołu — mówi Maciej Skrzypczak. — Zajęcia w tej grupie mają wzbudzić wrażliwość na muzykę. Chodzi o to, żeby dzieci dobrze się bawiły, nabyły pewności siebie, oswoiły się ze sceną.

W miniony czwartek (11 września) na spotkanie związane z naborem do sekcji wokalnej Lidia Kownacka przyszła z 9-letnią córką, Julią. Julia jest uczennicą IV klasy Szkoły Podstawowej nr 15 w Elblągu. Lubi śpiewać, słucha dużo piosenek i naśladuje piosenkarki.
— Chcę występować na scenie i brać udział w "Mam talent" — mówi Julia. — Od roku mam takie marzenie.
Po przesłuchaniu Maciej Skrzypczak przyjął Julię do zespołu "Skaczące Nutki".

— Śpiewam w domu, słuchając piosenek z youtube. Lubię Ewelinę Lisowską — mówi Julia. — Cieszę się, że pan Maciej przyjął mnie od razu do zespołu. Dzisiaj miałam tremę, ale mam nadzieję, że kiedyś ją przełamię.
— Jest to świetny sposób na spędzenie czasu i dobra nauka — dodaje jej mama.

Zespół "Skaczące Nutki" występuje podczas różnych uroczystości organizowanych przez Światowid, również na spotkaniach opłatkowych, czy nawet podczas uroczystego otwarcia piaskownicy.
— Dzieci, należące do zespołu "Skaczące Nutki", śpiewają piosenki łatwo wpadające w ucho — mówi Maciej Skrzypczak. — Muszą je po prostu lubić, a tekst w pełni rozumieć.

Zajęcia i w zespole "Skaczące Nutki" i w grupie umuzykalniającej odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 września, o godz. 18, w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, w sali muzycznej, na drugim piętrze.
kr


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB