Elbląscy kajakarze zdobyli 4 medale na mistrzostwach Polski

2014-09-15 16:14:26(ost. akt: 2014-09-15 18:39:24)

Autor zdjęcia: ZKS Olimpia Elbląg

Kajakarze z ZKS „Olimpia” Elbląg pojechali na XXVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym w 10-osobowym składzie. Reprezentowali Elbląg w kategoriach młodzików, juniorów i weteranów. Zawody odbyły się 12-14 września na Odrze w Opolu.
Juniorki: Marcelina Kreczman i Marta Witkowskia ,na dystansie 17,7 km zdobyły brązowy medal. Zawodniczki zmagały się z dystansem przez 1:34:55, a do srebrnego medalu zabrakło im zaledwie 26 sekund. Na podium stanęli również weterani: Mirosław Kreczman po ponadgodzinnej walce na dystansie 14,5 km z trzema przenoskami w sprinterskim tempie ukończył wyścig na trzecim miejscu. W kategorii kobiet tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Iwona Kreczman, która pokonała Agnieszkę Banaś o jedną sekundę – zawodniczki pokonały dystans 11,2 km z dwoma przenoskami.

Dzięki tym wynikom, ZKS „Olimpia” uplasowała się na 9 pozycji wspólnie z AZS AWF Poznań w klasyfikacji medalowej w Polsce.