Sandra Kruk najlepsza w Kielcach

2014-09-22 21:50:00(ost. akt: 2014-09-22 21:52:23)

Sandra Kruk, pięściarka Kontry Elbląg, okazała się najlepsza w kat. 60 kg podczas memoriału im. Leszka Drogosza w Kielcach.
W II międzynarodowym memoriale im. Leszka Drogosza w Kielcach wzięło udział ponad 80 pięściarzy i pięściarek z 13 państw. Panie walczyły w trzech kategoriach wagowych. W kat. 60 kg najlepsza okazała się Sandra Kruk. Reprezentantka elbląskiej Kontry stoczyła kieleckiej hali Legionów dwie zwycięskie walki, pokonała Yanę Alekseevną (Azerbejdżan) 2:1 i w finale koleżankę z reprezentacji Polski Kingę Siwą (SAKO Gdańsk) 2 do remisu.

W Grudziądzu w miniony weekend odbył się zorganizowany po raz 23 międzynarodowy turniej miast Kopernikańskich. Wystartowało 100 młodych zawodników ze Szwecji, Rosji, Litwy i Polski. Dobrze spisał się wśród juniorów Rafał Staszewski z Kontry, który okazał się najlepszy w kat. 75 kg. Elblążanin stoczył trzy walki, w finale pokonał aktualnego wicemistrza kraju Jakuba Kasprzyka (Boks Poznań) 3:0. Za formę i wysokie umiejętności techniczne, jakie zademonstrował w Grudziądzu, został powołany do reprezentacji Polski na młodzieżowe mistrzostwa Europy w chorwackim Zagrzebiu (17-26 października).
Już jutro rozpocznie się zgrupowanie kadry w Szczecinie, które potrwa do 1 października. Przed ME Staszewski weźmie udział w turniejach w Niemczech i na Łotwie.

Na turnieju w Grudziądzu walczyli również dwaj inni zawodnicy Kontry. Paweł Mazurowski (70 kg, kadet) oraz Alan Konieczny (81 kg, junior) wrócili ze srebrnymi medalami.