Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Napisali do nas. Mamy co wspominać

2014-09-22 18:08:11 (ost. akt: 2014-09-22 15:24:23)
Młodzież pojechała na dwa tygodnie, na obóz liderów w Zakopanym

Młodzież pojechała na dwa tygodnie, na obóz liderów w Zakopanym

Autor zdjęcia: arch. Świetlicy w Zalesiu

Dzieci i młodzież spotykająca się na świetlicy wiejskiej w Zalesiu swój wakacyjny czas spędziły bardzo aktywnie.

Młodzież pojechała na dwa tygodnie, na obóz liderów w Zakopanym. Rozwijała swoje umiejętności liderskie, zdobywała wiedzę, jak tworzyć i realizować projekty oraz działać na rzecz swojej miejscowości. Próbowała rozwijać swoje przywódcze umiejętności dzięki, którym może zostaną lokalnymi liderami.

W tym czasie w naszej świetlicy odbywały się zajęcia artystyczne: zdobienie technika decoupage, warsztaty technika scrapbookingu, rzeźbiarskie i czerpanie papieru. Powstały piękne prace i pamiątki z wakacji. Płaskorzeźby przedstawiające smerfy będą ozdobą naszej wsi – to w związku z przystąpieniem Zalesia do programu „Tworzenie Wsi Tematycznych”.

Na ścianach elewacyjnych budynku świetlicy powstały piękne ilustracje wioski smerfów nawiązujące do tematu przewodniego wsi Zalesie „Wioska Smerfów” namalowane przez młodą mieszkankę naszej miejscowości. Uczestnicy zajęć świetlicy wzięli również udział w wakacyjnym programie ogłoszonym przez komendanta straży gminnej w Milejewie pt. „Aktywny i bezpieczny wypoczynek”. Dziesięcioosobowa grupa młodzieży stworzyła krótki film zdobywając nagrodę w postaci 10 biletów do SPA w Kadynach.

Wakacje zakończył festyn "Pożegnanie Wakacji”. W programie imprezy znalazły się: gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych, słodki poczęstunek, pieczenie kiełbasek przy ognisku, występy wokalne naszych młodych artystek, mecz piłki siatkowej, malowanie twarzy, zabawa taneczna.

Dzieci mogły się cieszyć wakacjami dzięki udziałowi w programach przygotowanych przez Fundację Przyjaciółka: Perfecta - Mój talent, LGD Wysoczyzna Elbląska - Plecak Pełen Kultury, Straż Gminna w Milejewie "Aktywny i bezpieczny wypoczynek.”
Rutyna Teresa

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB