Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Gwiezdna ma być jak nowa, ale firmy chcą za dużo pieniędzy

2014-09-26 07:05:00 (ost. akt: 2014-09-25 18:32:34)
Na odnowienie pasażu miasto ma 480 tysięcy złotych

Na odnowienie pasażu miasto ma 480 tysięcy złotych

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Na odnowę pasażu przy ul. Gwiezdnej elblążanie poczekają dłużej niż planowano. Miasto właśnie unieważniło przetarg na wykonanie tej inwestycji. Powód? Firmy, które chciały się tego podjąć, podały zbyt wysokie stawki.

To elblążanie zadecydowali, że nadszedł czas na remont wybudowanego przed ponad 40 laty pasażu. To jedna z inwestycji, którą wybrali do realizacji z tegorocznego budżetu obywatelskiego. Odnowiony pasaż ma cieszyć oczy przechodniów.

— Nieestetyczne klomby będą zastąpione drzewkami i krzewami, zamkniętymi w donicach z betonu architektonicznego — mówi Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy elbląskiego ratusza. — Oświetlenie nada pasażowi w porze wieczornej nowy wymiar. Jego nawierzchnia projektowana jest w jasnym, jednolitym kolorze. 
Inwestycja będzie poszerzona o rozbudowę jednego z parkingów.
Na to jednak przyjdzie nam poczekać. Na początku września ogłoszono co prawda przetarg na wykonanie tej inwestycji, jednak wczoraj go unieważniono. Powodem, jak nietrudno się domyślić, są pieniądze.

— Na odnowę pasażu przy Gwiezdnej mamy 480 tysięcy złotych. Tymczasem firmy, które wzięły w udział w przetargu, zaproponowały stawki dużo większe - 600, 700 tys. zł — wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prezydenta Elbląga. — Co teraz? Z inwestycji nie możemy zrezygnować, jak najszybciej postaramy się ogłosić kolejny przetarg.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pasaż #1493955 | 93.105.*.* 26 wrz 2014 10:28

    To po jaki grom pisaliście, że o ile pamiętam już w listopadzie tego roku pasaż będzie wyremontowany jak z góry było wiadomo, że to nierealne ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz