Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Kolarze górscy w niedzielę będą się ścigali w Bażantarni

2014-09-26 14:28:43 (ost. akt: 2014-09-26 14:33:36)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Już w najbliższą niedzielę (28.09) w Bażantarni rozegrany zostanie drugi etap nowego cyklu maratonów MTB pod nazwą Garmin MTB Series. Początek wyścigu o godz. 11.

W pierwszej edycji, która odbyła się w minioną niedzielę w Gdańsku, na starcie stanęło niemal 300 zawodników, a kolarze ścigali się na trzech dystansach: 18, 36 i 54 km. Podobnie będzie w Elblągu, gdzie będzie można zmierzyć się z jednym z trzech dystansów: 15, 30 i 45 km. Start i meta będą znajdowały się na polanie z dwoma wiatami w Bażantarni.
Na chwilę obecną na liście startowej elbląskiego wyścigu znalazło się już ponad 200 kolarzy. Etap kończący cały cykl zostanie rozegrany 5 października w Kątach Rybackich. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą trzyetapówkę, będą mieli szansę na wygranie roweru górskiego Giant o wartości blisko 4500 zł.

Udział w imprezie w Elblągu zapowiedzieli czołowi polscy kolarze, w tym m.in. zwycięzca dystansu Maxi z Gdańska – Krzysztof Krzywy, a także popularni bracia Bartosz i Robert Banach.
— Cieszy nas fakt, że tak dobrzy zawodnicy będą ścigali się na trasie w Elblągu — mówi Filip Szołowski z Labosport Polska, współorganizator imprezy. — Krzysztof Krzywy należy do ścisłej czołówki krajowej, a rok temu został Górskim Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym. Bracia Banach, to także klasa sama w sobie. Są bardzo znanymi popularyzatorami kolarstwa górskiego w kraju, a ponadto w swojej karierze stawali na podium takich imprez jak Mistrzostwa Polski MTB XC. 

Nadal trwają zapisy do elbląskiego etapu Garmin MTB Series, a także do ostatniego cyklu, który rozegrany zostanie w Kątach Rybackich. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów www.mtbseries.pl, a także w dniu imprezy w biurze zawodów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB