Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

Muzyka i śpiew przez zabawę

2014-09-27 16:14:09 (ost. akt: 2014-09-27 14:17:13)
Skaczące Nutki na elbląskim lotnisku

Skaczące Nutki na elbląskim lotnisku

Autor zdjęcia: archiwum Światowida

Takie właśnie hasło przyświeca sekcji wokalnej działającej w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. 6 października, o godz. 18, prowadzący zajęcia Maciej Skrzypczak zaprasza dzieci i młodzież na przesłuchania.

- Ideą prowadzonych zajęć test to, by dzieci dobrze się bawiły i miały satysfakcję z tego, co robią – podkreśla Maciej Skrzypczak. - Na przesłuchania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Najważniejsze jest to, by dziecko miało poczucie rytmu i predyspozycje do śpiewu.
Sekcja działa od czterech lat, ma na swoim koncie liczne sukcesy i wyróżnienia. Bierze udział w najważniejszych wydarzeniach kulturalnych realizowanych przez Światowid oraz inne organizacje i instytucje w Elblągu. W ramach sekcji działa zespół dziecięcy "Skaczące nutki".
Jednym z tegorocznych działań sekcji wokalnej jest nagranie płyty z kolędami. W projekcie tym wezmą udział osoby z niepełnosprawnościami.
Jeżeli Twoje dziecko chce uczestniczyć w zajęciach sekcji wokalnej wystarczy przyjść z nim 6 października do Światowida. O godz. 18, w sali muzycznej na II piętrze, odbędą się przesłuchania.
Zajęcia wokalne będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Opłata za zajęcia wynosi 40 zł miesięcznie. Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 65.

O instruktorze
Maciej Skrzypczak od 2003 r. jest kapelmistrzem Orkiestry Wojskowej Wojsk Lądowych w Elblągu. Absolwent Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku, Akademii Bydgoskiej oraz wydziału dyrygentury Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pod jego dyrygenturą Elbląska Orkiestra Wojskowa uzyskała szereg nagród. Również uczestnicy sekcji wokalnej w „Światowidzie” zdobywają nagrody i wyróżnienia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB